USA wierzą, że Ukraina może odzyskać Krym, ale może wywołać eskalację nuklearną

Rate this post

Biały Dom uważa, że ​​ukraińskie wojsko mogłoby odbić Krym z rąk Rosji. Jednak urzędnicy twierdzą, że ofensywa może przekroczyć „czerwone linie” Moskwy i doprowadzić do ataku nuklearnego.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Administracja Bidena radykalnie zmieniła swój pogląd na armię Kijowa od czasu inwazji Rosji prawie dziesięć miesięcy temu. Ukraińcy „nadal szokują świat tym, jak dobrze radzą sobie na polu bitwy” – powiedział anonimowy urzędnik.

Biały Dom ocenia teraz, że ukraińskie siły zbrojne są w stanie odbić Krym , a  NBC News  donosi  , że oświadczenia w tej sprawie zostały złożone prawodawcom podczas przesłuchania w Kongresie w zeszłym miesiącu. Urzędnik administracji próbował wytłumaczyć Kongresowi, dlaczego Kijów nadal potrzebuje amerykańskiego wsparcia.

Eksplozje w rosyjskiej bazie wojskowej w pobliżu Nowofedorówki na Krymie, 9 sierpnia, za pośrednictwem AP

Półwysep Krymski był regionem Ukrainy, zanim został zaanektowany przez Rosję w 2014 roku. Podczas gdy obywatele Krymu  poparli w referendum  decyzję prezydenta Rosji Władimira Putina, Kijów i Waszyngton twierdzą, że półwysep nadal należy do Ukrainy.

Źródła, do których dotarła  NBC News  , podały, że Biały Dom uważa, że ​​Putin ostro zareaguje na udaną ukraińską ofensywę na Krymie. „Putin może silniej zareagować na Krym”, powiedział jeden z urzędników, podczas gdy były pracownik administracji dodał: „To jest czerwona linia”.

Biały Dom nie wierzy, że ukraińska operacja wojskowa na Krymie jest nieuchronna. „Wiele musiałoby się wydarzyć najpierw militarnie”, zanim Ukraina mogłaby rozpocząć prawdziwą ofensywę mającą na celu odzyskanie Krymu, stwierdził urzędnik.

Jednak administracja Bidena była zaskoczona niektórymi z najbardziej zaawansowanych operacji wojskowych Ukrainy.

Dwóch amerykańskich urzędników i amerykański personel obrony powiedzieli, że Biały Dom był zaskoczony i sfrustrowany po tym, jak Kijów przeprowadził serię trzech ataków dronów w głąb terytorium Rosji.

 

 

https://www-zerohedge-com.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: