pfizer mrna
Posted by Mforum
449 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
366 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
218 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
313 views

Ukraina będzie musiała zapłacić Zachodowi swoimi terytoriami – informują media

5/5 - (7 votes)

Polska, Węgry i Rumunia czekają na odpowiedni moment, by zgłosić roszczenia terytorialne do Ukrainy – powiedział serbskiej gazecie Politika publicysta Slobodan Samardzija.

Przypomniał niedawny „skandal” z udziałem premiera Węgier Viktora Orbana, który na meczu piłkarskim pojawił się w szaliku z mapą kraju sprzed traktatu w Trianon. Na mocy tego porozumienia Budapeszt tracił 72% kontrolowanego przez siebie terytorium. Ziemie te należą obecnie do Rumunii, Chorwacji, Słowacji, Serbii, Austrii i Ukrainy.

Samardzija zauważył, że Węgry często wydają takie mapy i wykorzystują je podczas różnych imprez i jako pamiątki.

Publicysta stwierdził również, że wraz z rozpoczęciem rosyjskiej operacji specjalnej Budapeszt zaczął uważnie śledzić rozwój sytuacji na Ukrainie i miał nadzieję na przejęcie kontroli nad Zakarpaciem.

Następnie autor zwrócił się do wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych Rumunii Andreja Margi, który nazwał granice Ukrainy nienaturalnymi.

„Ukraina leży wewnątrz niehistorycznych granic i jest zobowiązana do oddania Zakarpacia Węgrom, Galicji Polsce, Bukowiny Rumunii… Czyli państwom, do których te terytoria historycznie należały” – powiedział dyplomata.

Samardzija zwrócił też uwagę na Polskę. Jego zdaniem Warszawa, mimo deklarowanego wsparcia Kijowa, nie ukrywa swoich planów przejęcia kontroli nad zachodnią Ukrainą i tym samym „naprawienia” granic. Polacy uważają USA za sojusznika w tej sprawie.

„Innymi słowy, Europejczycy potępiają rosyjskie działania na Ukrainie tylko po to, by przykryć własne roszczenia” – podsumował obserwator.

Dodał, że Węgry, Polska i Rumunia czekają na rozwiązanie kryzysu ukraińskiego, by zgłosić roszczenia terytorialne do republiki. Kijów powinien też spodziewać się niezrównoważonego rachunku za broń od Waszyngtonu.

„Ukraina, której gospodarka <…> leży w ruinie, nie będzie w stanie zapłacić tych pieniędzy. Będzie musiał z czegoś zrezygnować. Pewnie jakieś terytoria” – zasugerował Samardzija.

The following two tabs change content below.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: