Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

To wydarzenie bez precedensu Śnieżyce i mrozy sparaliżują jednocześnie aż trzy kontynenty.

3/4 - (4 votes)

Nie tylko w Polsce spodziewamy się potężnych śnieżyc i tęgich mrozów. Podobnie będzie jednocześnie na trzech kontynentach. Zimowy paraliż czeka setki milionów mieszkańców wielu krajów świata.

Od Ameryki Północnej przez Europę po północną Azję przez tydzień szaleć będą potężne śnieżyce połączone z siarczystymi mrozami. Najtrudniejsza sytuacja atmosferyczna panować będzie w Europie, gdzie atak zimy sparaliżuje nie tylko Polskę i naszych sąsiadów.

Śnieg i mróz dotrą także daleko na zachód, czyli tam, gdzie zwykle zimy są łagodne. Śnieżyce dadzą się we znaki w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji. Miejscami spadnie nawet 10-20 centymetrów śniegu, i to nie tylko w górach.

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej w Europie w ciągu następnych 10 dni. Fot. Windy.com

Największe ilości śniegu spodziewane są jednak oprócz Polski także w Czechach, Słowacji i we wschodnich Niemczech, a także u naszych wschodnich sąsiadów. Miejscami pokrywa śnieżna będzie osiągać pół metra grubości, a zaspy powyżej metra.

Zima dotrze także na południe, znacznie dalej niż zwykle. Jeśli wybieracie się w podróż w przyszłym tygodniu, to koniecznie sprawdźcie szczegółową prognozę pogody, ponieważ śnieg i mróz mogą paraliżować transport drogowy, kolejowy i lotniczy nawet tam, gdzie się tego najmniej spodziewamy.

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej w Europie i Azji w ciągu następnych 10 dni. Fot. Windy.com

Poza Europą skrajne zimowe zjawiska występować będą także w Ameryce Północnej. Pod śniegiem znajdzie się niemal cała północna część Stanów Zjednoczonych. W Dakotach może spaść nawet pół metra białego puchu. Pod śniegiem znajdzie się także 99 procent obszaru Kanady.

W Azji zima najbardziej da się we znaki w Rosji, Kazachstanie, Mongolii, Chinach i Japonii. Za sprawą tzw. efektu morza gigantyczne śnieżyce sparaliżują obszary nadmorskie, głównie położone nad Morzem Japońskim i Morzem Ochockim.

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej w Ameryce Północnej w ciągu następnych 10 dni. Fot. Windy.com

Największe ilości śniegu spadną w europejskiej części Rosji, nawet do 60-70 centymetrów. Jednocześnie temperatura może spadać nawet do minus 30 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

%d bloggers like this: