Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

TO CO NIEMCY BUDUJĄ W 200 DNI POLACY BUDUJĄ W 5 LAT

Rate this post

Pierwszy niemiecki terminal LNG

Rok 2022 okazał się być radykalny dla polityki energetycznej większości państw europejskich. Rosyjski szantaż wymusił na Zachodzie szukanie nowych źródeł dostaw kluczowych surowców, jednak idzie im to dosyć sprawnie. Jak się okazało, kluczowe w tej sytuacji są pływające terminale do odbioru skroplonego gazu ziemnego.

Niemcy chcąc jak najszybciej uniezależnić się od dostaw energii z Rosji, ukończyły budowę swojego pierwszego gazoportu już w połowie listopada. Całe przedsięwzięcie zajęło im zaledwie 200 dni. Wicekanclerz Robert Habeck pochwalił determinację rządu przy tworzeniu pierwszej z trzech planowanych jednostek do odbioru LNG. „Niemcy mogą szybko i z wielką determinacją realizować projekty infrastrukturalne, gdy rządy federalne i regionalne wraz z uczestnikami projektu działają razem” – powiedział.

Polska również buduje swój gazoport

Zatoce Gdańskiej ma powstać pierwszy polski terminal LNG typu FSR (Floating Storage Regasification Unit). Niestety plany tej budowy są bardzo odległe. Operator Gazociągów Przesyłowych, spółka Gaz-System odpowiadająca za budowę i uruchomienie pływającego terminalu, zdradziła w rozmowie z portalem Money.pl, że w Polsce budowa tejże infrastruktury jest zaplanowana na lata 2027/2028. Zajmie więc ok. 5 lat. „Termin ten jest uzasadniony wieloma przesłankami, zarówno ekonomicznymi, jak i tymi związanymi z bezpieczeństwem energetycznym kraju” – mówi rzeczniczka spółki Iwona Dominiak w rozmowie z polski portalem zajmującym się finansami, gospodarką i ekonomią.

Źródło: money.pl, polskiobserwator.de

%d bloggers like this: