Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
165 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
97 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
219 views

SAMORZĄDOWCY Z SIEMIANOWIC PRZECIW USTAWIE PIS O OCHRONIE LUDNOŚCI

fot. UM Siemianowice Śląskie

Podczas czwartkowej sesji radni z Siemianowic Śląskich przyjęli apel do rządu, który dotyczy wycofania z dalszego procedowania projektu „Ustawy o ochronie ludności oraz stanie klęski żywiołowej.”

– Radni w Siemianowicach Śląskich w ilości 20 radnych na 22 zagłosowało za uchwałą sprzeciwiając się projektowi ustawy Prawa i Sprawiedliwości o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej. Ten rząd próbuje wykorzystać tę tragedię, która dzieje się na Ukrainie, wprowadzając dwa nowe stany – zagrożenia i pogotowia. To tak naprawdę ustawa, która całkowicie ubezwłasnowolni nas, jeżeli będą wprowadzane te dwa stany – powiedział w najnowszym nagraniu prezydent Rafał Piech.

– Jeżeli taka ustawa wejdzie w życie, to wojewoda będzie mógł odwołać prezydenta, zawiesić go. Może tak naprawdę zrobić wiele rzeczy. Zawiesić działalność gospodarczą, może wprowadzić nam do domu innych mieszkańców, może zabrać nam nasz pojazd. Jeżeli taka ustawa wejdzie w życie – twierdzi samorządowiec.

– Apelujcie, sygnalizujcie samorządowcom, aby właśnie takie uchwały pojawiały się na sesjach Rady Miasta, aby to był sygnał z całej Polski, że sprzeciwiamy się tego typu projektom ustawy, które zabierają nam naszą wolność – dodał prezydent Siemianowic Śląskich.

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

źródło: Media społecznościowe

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: