Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Rząd Szwecji apeluje do obywateli : róbcie zapasy żywności , latarki i radia na baterie . Ograniczenie dostaw energii wysoce prawdopodobne .

Rate this post

Rząd Szwecji zaapelował do społeczeństwa o przygotowanie się na możliwość wystąpienia zimą wyłączeń prądu. Według władz ryzyko czasowego braku prądu jest realne, gospodarstwa domowe powinny posiadać m.in. radio, latarkę oraz zapasy żywności.

Minister energii Ebba Busch oświadczyła na specjalnie zwołanej konferencji, że „sytuacja z dostawami energii w Szwecji jest wysoce niepewna”. – Styczeń i luty zawsze są trudne, teraz dodatkowo istnieje realne ryzyko wyłączeń prądu połączone z wysokimi cenami.(…) Trzeba być przygotowanym na najgorsze – podkreśliła Busch.

Radzą przygotować radio, latarkę i zapasy żywności

Towarzyszący jej minister obrony cywilnej Carl-Oskar Bohlin przypomniał, że w Szwecji każda osoba, instytucja lub firma jest odpowiedzialna za przygotowanie się na nadejście kryzysu. – Należy dokonać przeglądu swojej osobistej gotowości na wypadek wystąpienia przerw w dostawie prądu w krótkim lub dłuższym okresie – zaznaczył.

Bohlin radził, aby gospodarstwa domowe posiadały m.in. radio na baterie, latarkę, zapasy wody i żywności. – W przypadku długookresowego braku prądu powinno się przygotować pokój, w którym łatwo można utrzymać ciepło – zaznaczył. Dodał, że gdy zabraknie prądu, należy wyłączyć urządzenia elektryczne, aby ułatwić powrót energii.

Szwecja w trudnej sytuacji

Busch przypomniała, że Szwecja ma za sobą najgorszy okres w energetyce między 9 a 18 grudnia, gdy wyłączony był z powodu konieczności nagłego przeglądu reaktor jądrowy Oskarshamn 3. Blok ten już działa normalnie. W tym czasie panowały również ujemne temperatury. W drugiej połowie grudnia zima złagodniała.

Rządzący w Szwecji od połowy października nowy prawicowy rząd za trudną sytuację na rynku energii obarcza nie tylko sytuację międzynarodową, ale również poprzednią władzę. W ostatnich latach socjaldemokraci wraz z Zielonymi doprowadzili do przedwczesnego wyłączenia czterech reaktorów jądrowych. W kampanii wyborczej reprezentująca chadeków Busch występowała przy zgaszonym świetle z latarką, aby pokazać, że polityka lewicy może doprowadzić do wyłączeń prądu.

 

źródło : Interia , PAP

%d bloggers like this: