pfizer mrna
Posted by Mforum
450 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
366 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
219 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
314 views

PROGNOZA NA NADCHODZĄCE DNI -20°C/-10°C. Zapanuje na przeważającym obszarze Polski termiczna zima.

5/5 - (6 votes)

Z wielką uwagą śledzimy najnowsze prognozy numeryczne na pierwszą połowę grudnia 2022. Nadal potwierdzamy, że do Polski przyjdzie silniejszy mróz i przejdą potężne śnieżyce. Jeśli prognozy trajektorii ośrodków niżowych i adwekcji chłodnego powietrza się sprawdzą, to miejscami spadnie nawet 10-30 cm śniegu, a w nocy temperatura w wielu regionach będzie poniżej -20/-10 st. C. Zimę poczujemy szczególnie z upływem drugiej dekady grudnia, ale i wcześniej pojawią się mocne zimowe akcenty w czasie wypierania i przechodzenia frontów atmosferycznych. Warunki pogodowe będą dynamiczne i trudne. Niewykluczone, że lokalnie pojawią się burze śnieżne, zwłaszcza w rejonie wybrzeża.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zima da się we znaki w kolejnych tygodniach na obszarze Polski

Większy atak zimy przesunął się na drugą dekadę grudnia. Najnowsze prognozy wiodących modeli z różnych ośrodków meteorologicznych wyraźnie sygnalizują, że wtedy do Polski powinien dotrzeć okresami strumień mocno wychłodzonej masy powietrza z wysokich szerokości geograficznych.

Polska do końca pierwszej dekady grudnia będzie na pograniczu cieplejszej i chłodniejszej masy powietrza. W sektorach chłodniejszych będą przeważać opady śniegu, a w cieplejszych deszczu. Nie mniej, strefy frontowe będą wydajne opadowo, dlatego miejscami natężenie opadów będzie mieć umiarkowane i dość intensywne natężenie. Śnieg popada miejscami już między 6-7 grudnia. Spodziewamy się również efektu morza szczególnie wzdłuż wybrzeża i miejscami w północnej Polsce, zwłaszcza 8 grudnia i wtedy może mocniej popadać śnieg w tej części kraju.

Pogoda na drugi tydzień grudnia 2022. Nawet 40 cm śniegu i dwucyfrowy mróz

W poniedziałek 12 grudnia około godziny 12 cała Polska będzie pokryta warstwą śniegu. Temperatura miejscami spadnie do -4 stopni Celsjusza. W niektórych częściach Polski warstwa śniegu wyniesie nawet 40 cm.

Niedużo później, bo już w środę 14 grudnia temperatura w południowo-wschodniej części Polski spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. W całej Polsce będzie coraz więcej śniegu.

Z biegiem czasu w drugiej dekadzie grudnia, powinniśmy doświadczyć również większego mrozu. Szczególnie po odsunięciu się strefy zafalowanego frontu atmosferycznego i mezoskalowych niżów wędrujących wzdłuż strefy frontowej. Jeśli prognozy się sprawdzą, to w obszarach potencjalnych przejaśnień i rozpogodzeń, zmniejszenia prędkości wiatru, pojawią się duże spadki temperatury. Miejscami mróz może być dwucyfrowy i temperatura może spaść do około -20°C/-10°C. Zapanuje na przeważającym obszarze Polski termiczna zima. W kolejnych dniach będziemy na bieżąco informować o zmianach w prognozach na drugą i trzecią dekadę grudnia.

One thought on “PROGNOZA NA NADCHODZĄCE DNI -20°C/-10°C. Zapanuje na przeważającym obszarze Polski termiczna zima.

  1. Te prognozy to jak wróżby z fusów … czarodzieje swoje a Bóg swoje … już od dawna wróżbici zaklinali zimę i mrozy i śnieg i nie wiadomo co jeszcze … ja zaś cierpliwie poczekam na to co zadecyduje Bóg … mieszkam u podnóży gór i jak na razie jest przyzwoita pogoda i w miarę ciepło/chłodno – jak na tę porę roku … wierzę i ufam bezgranicznie Bogu i wiem że nie zawiodę się na pewno jak nie zawiodłam się do tej pory … a ci zaklinacze pogodowi to pajace którzy sądzą, że wszystko już wiedzą … a się mylą i pomylą … pozdrawiam.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: