Planowali zamach stanu w Niemczech. Kim są „Obywatele Rzeszy”?

Naloty w 11 krajach związkowych, aresztowano 25 osób
Wiadomości z Niemiec – Ekstremiści planowali zamach stanu w Niemczech, naloty w 11 krajach związkowych. W akcji wzięło 3000 policjantów. Aresztowano 25 osób z licz ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger). Wśród zatrzymanych jest sędzia i wysoki stopniem żołnierz Bundeswehry.
Aktualizacja z godziny 15.42: Prokuratura zidentyfikowała podejrzanych przywódców grupy ekstremistów: 71-letniego Księcia Heinricha XIII, członka szlacheckiego rodu i 69-letniego Ruedigera, byłego spadochroniarza.
Ekstremiści planowali zamach stanu w Niemczech
Jak informuje niemiecka agencja prasowa dpa, w środę rano (7 grudnia br.) Funkcjonariusze Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA), Dowództwa Operacji Specjalnych (SEK) oraz jednostki specjalnej GSG 9 przeszukali łącznie 137 nieruchomości w jedenastu krajach związkowych. Aresztowano 25 osób z mającej liczyć kilkanaście tysięcy osób grupy ekstremistów. Według niemieckiej policji grupa tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) planowała przeprowadzić zamach stanu w Niemczech.
„W przeprowadzonej w środę akcji aresztowań brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych” – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.
Zatrzymań dokonano w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Berlinie, Hesji, Dolnej Saksonii, Saksonii i Turyngii. Po jednej osobie zatrzymano w Austrii i we Włoszech.
Ponadto przeprowadzono poszukiwania w Brandenburgii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Kraju Saary. Prokuratura Federalna poinformowała, że w środę rozpoczną się przesłuchania pierwszych aresztowanych. Mają być postawieni przed sędzią śledczym Federalnego Sądu Najwyższego.
Spośród aresztowanych 22 osoby to członkowie organizacji terrorystycznej, trzy pozostałe to zwolennicy organizacji.
Według Prokuratora Generalnego Federacji (GBA) centralnym organem grupy jest „Rada”, na czele której stoi Heinrich XIII. Członkowie „Rady” podobno od listopada 2021 roku regularnie spotykają się w Verbogenen, aby zaplanować zamierzone przejęcie władzy w Niemczech i utworzenie własnych struktur państwowych. Obywatele Rzeszy to osoby, które nie uznają Republiki Federalnej i jej demokratycznych struktur. Często odmawiają płacenia podatków. Często są w konflikcie z władzami. Urząd Ochrony Konstytucji szacuje, że scena ma około 21 tysięcy zwolenników.
Wśród zatrzymanych jest berlińska sędzia i była posłanka AfD Birgit Malsack-Winkemann (58 l.). Malsack-Winkemann zasiadała z ramienia AfD w Bundestagu w latach 2017-2021, w marcu 2022 wróciła do wymiaru sprawiedliwości i pracuje w Sądzie Okręgowym w Berlinie.
Śledztwo Prokuratury Federalnej skierowane jest także przeciwko żołnierzowi Dowództwa Sił Specjalnych (KSK) Bundeswehry. Rzecznik Służby Kontrwywiadu Wojskowego (MAD) powiedział w środę niemieckiej agencji prasowej, że był to mężczyzna ze sztabu.
Z informacji dpa i wynika, że jest to podoficer. W związku z tym przeszukano jego dom i biuro w koszarach Graf Zeppelin w Calw (Badenia-Wirtembergia). Mężczyzna został już wcześniej zgłoszony na policję z powodu ekstremistycznych działań w ruchu antyszczepionkowców.
Prokuratura zidentyfikowała podejrzanych przywódców grupy ekstremistów: 71-letniego Księcia Heinricha XIII, i 69-letniego Ruedigera, byłego spadochroniarza. Po przeprowadzeniu zamachu stanu książę Heinrich XIII miał zostać wybrany przez grupę nowym liderem Niemiec.
Źródło: dpa, Tag24.de, bz-berlin.de, PolskiObserwator.de
Joana100
Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)
- Dlaczego nastąpił wzrost liczby zgonów wśród dzieci płci żeńskiej o 57% bezpośrednio po zaoferowaniu im szczepionki przeciwko Covid-19? - 23/09/2023
- Ustawa o bezpieczeństwie w Internecie – Witamy w Nowym Porządku Świata - 23/09/2023
- Jesteś populacją, którą chcą kontrolować. Robert Malone - 23/09/2023