Nowy wyrok dla Wojciecha Olszańskiego. „Jaszczur” skazany na prace społeczne.

5/5 - (4 votes)

Dwa lata ograniczenia wolności dla Wojciecha Olszańskiego. Patostreamer odbywa już karę więzienia.

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Wygraliśmy! Dzięki działaniom naszego ośrodka prorosyjski faszysta Wojciech Olszański został skazany na kolejny wyrok w postępowaniu karnym” – poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sąd skazał „Jaszczura” na dwa lata ograniczenia wolności.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał wyrok w sprawie Wojciecha Olszańskiego – aktora, prorosyjskiego patostreamera i nacjonalisty, który publikuje budzące kontrowersje treści w serwisie YouTube pod pseudonimem „Aleksander Jabłonowski”.

Przywódca ruchu Rodaków Kamratów ma problemy z wymiarem sprawiedliwości. W styczniu został zatrzymany przez policję na antyszczepionkowej demonstracji w Bydgoszczy, kiedy ze sceny groził politykom śmiercią. W sierpniu został oskarżony o zorganizowanie antysemickiego spotkania w Kaliszu. Usłyszał też zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności białoruskiego opozycjonisty.

W końcu „Jaszczur” trafił do więzienia po tym, jak został zatrzymany 1 listopada. Jak poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Olszański był zaskoczony zatrzymaniem. „Policjanci zadziałali bowiem tym razem bardzo sprawnie i pragmatycznie. Zamiast uganiać się za Olszańskim – po prostu zatrzymali go, gdy przyszedł podpisać dozór na wyznaczonej komendzie” – relacjonował OMZRiK. Nacjonalista usłyszał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Wojciech Olszański skazany na dwa lata ograniczenia wolności

Pod koniec zeszłego roku Ośrodek złożył kolejne zawiadomieniu w sprawie patostremera

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów w Warszawie, gdzie w dniu 30 sierpnia 2022 roku zapadł wyrok dwóch lat ograniczenia wolności” – poinformował OMZRiK, wyjaśniając, że Olszański został skazany za „atakowanie i krzywdzenie osób pochodzenia żydowskiego oraz osób o odmiennych poglądach”. Wyrok jest prawomocny.

„To oznacza, że gdy tylko Wojciech Olszański zakończy odsiadywanie obecnego sześciomiesięcznego wyroku pozbawienia wolności – natychmiast będzie musiał zacząć wykonywanie kolejnej kary dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznie użytecznych” – wyjaśnia Ośrodek.

źródło : interia

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: