Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
273 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
275 views

NIEMCY : Kreatywny protest! Dentysta z Dolnej Bawarii buntuje się przeciwko „wiecznej poprawności politycznej” w kostiumie Winnetou

Kreatywny protest! Dentysta z Dolnej Bawarii buntuje się przeciwko „wiecznej poprawności politycznej”: od około dwóch i pół miesiąca ćwiczy w kostiumie Winnetou . Choć depcze nim po nogach „Obudzonego”, akcja jest bardzo dobrze odbierana przez jego pacjentów – zwłaszcza tych najmłodszych.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakby kraj nie miał już wystarczająco dużo prawdziwych problemów, wrażliwość i wrażliwość głośnej mniejszości ma nadawać ton pod względem doboru słów i użycia języka. Podobnie jak w przypadku tzw. pandemii, znów w grę wchodzi trupie posłuszeństwo – wielu obywateli bezkrytycznie przyjmuje polecenia lewicowej policji językowej. Ale buntownicy wciąż istnieją: dentysta Franz Xaver Berger (67) z Abensberg w Dolnej Bawarii jest jednym z takich buntowników. Od połowy października został w praktyce przemieniony w Winnetou, wodza Apaczów. „ Wykopał topór wojenny ” – mianowicie przeciwko „fetyszystom płci, wyschniętym anulującym kulturoznawcom” oraz przeciwko „murzyńskim pocałunkom i cygańskim sznyclem, wzburzonym głupcom”.

– Ta ciągła poprawność polityczna i rozbudzenia działają mi na nerwy – tłumaczy dentysta. „Nie chcę, żeby to mnie gnębiło i terroryzowało”.

O tzw. genderingu mówi: „Zniekształcenie języka. Mamy różne artykuły, robienie ze wszystkiego „wewnątrz” to nonsens. Jest tylko gość, nie gość.” Dla niego nie stanowi to dyskryminacji.

Berger również nie może zrozumieć ekscytacji związanej z indyjskimi powieściami Karla Maya:  W ogóle nie rozumiem ekscytacji, jaką się tym kierują. To właśnie Karl May jako pierwszy przybliżył nam kulturę indyjską”. Szczególne znaczenie ma dla niego także Karl May, który w dzieciństwie zmotywował go do czytania. „Gdyby nie on, nigdy nie dotarłbym do liceum”.

Wycofanie książki o młodym wodzu Winnetou przez Ravensburger Verlag i żądanie przez posła z Bremy zakazania idiomu „Schwarze Schafe” – oba z powodu rzekomej dyskryminacji – doprowadziły Dolnego Bawarczyka do ostatniej kropli.

Bez zbędnych ceregieli zamówił kostium Winnetou i od tamtej pory nosi go w swojej praktyce. Tam umieścił tablice wyjaśniające jego motywy. Pod tytułem „Dość – Winnetou nie może umrzeć” omawia m.in.:

Od pokoleń wciągające historie Karla Maya stworzyły podstawę systemu wartości dotyczącego uczciwości, odwagi i poczucia odpowiedzialności , zwłaszcza wśród młodych ludzi , na który niektórych szkół już dziś nie stać.

Wyjaśnia, że ​​95 procent jego pacjentów uważa, że ​​jego kampania jest dobra. Zwłaszcza tych najmłodszych: „Chłopiec powiedział do ojca: Musisz iść do przychodni, tam jest Indianin.” W ten sposób zyskał nawet nowego pacjenta.

W Niemczech ludność jest nieustannie nękana nowymi przepisami i zakazami. Jak ważni i odświeżający są ludzie tacy jak ten dentysta, którzy przeciwstawiają się temu i dają przykład – i to w bardzo kreatywny sposób.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: