pfizer mrna
Posted by Mforum
478 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
379 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
227 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
323 views

EMERYTURY I 500 + CZY BEDĄ NA KONTACH PRZED ŚWIĘTAMI ?

4.7/5 - (3 votes)

Okres świąt Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy wielu ludzi wpada w przedświąteczny szał zakupowy. Polacy ruszą do sklepów po produkty, które zapełnią ich lodówki, a także po upominki pod choinkę. Jednak czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdąży wypłacić świadczenia socjalne przed świętami? Wiemy, kiedy na konta trafią pieniądze z emerytur i 500+.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy emeryci dostaną pieniądze przed świętami? ZUS wyjaśnia

Polacy, którzy pobierają świadczenia, otrzymują wypłaty w kilku terminach. W przypadku emerytów pieniądze trafiają na ich konto dopiero 25. dnia miesiąca, co w grudniu wywołać sporo nerwów, biorąc pod uwagę, że 25. grudnia to środek świąt. ZUS jednak uspokaja, że świadczenia wpłyną do nich przed świętami, czyli 23. grudnia br. Spokojni mogą być także seniorzy, którzy już otrzymali wypłatę bądź stanie się to już niebawem, bowiem ZUS wypłaca w grudniu świadczenia w terminach: 1.,5.,6.,10.,15.,20. i 23. dnia miesiąca.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma w związku z tym dobrą wiadomość: wypłaty zostaną przyspieszone, żeby zapewnić środki na zakupy. Emeryci jednak będą musieli się spieszyć: na zrobienie świątecznych sprawunków będą mieli tylko półtora dnia po otrzymaniu pieniędzy. W wigilię sklepy będą czynne do maksymalnie 14:00.

  • Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia – stwierdziła prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z „Faktem”.

Problem potencjalnego braku wypłaty świadczenia przed świętami nie dotyczy beneficjentów 500 plus. ZUS wypłaca rodzicom środki 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dnia miesiąca. Nawet ten ostatni termin przypada przed Bożym Narodzeniem, pieniądze na dzieci będą więc dostępne na czas, by przydały się podczas zakupów.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: