Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
123 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
75 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
204 views

Brytyjski generał: Royal Marines brali udział w misjach „wysokiego ryzyka” na Ukrainie

Zdjęcie: brytyjski generał: Royal Marines brali udział w misjach „wysokiego ryzyka” na Ukrainie

 Generał broni Robert Magowan, zastępca szefa sztabu obrony Wielkiej Brytanii, niedawno ujawnił, że Royal Marines zostali wysłani i uczestniczyli w szeregu operacji „wysokiego ryzyka” na Ukrainie .

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Magowan, były szef Królewskiej Marynarki Wojennej, powiedział, że komandosi prowadzili „dyskretne operacje” i wykonywali zadania w „niezwykle wrażliwym środowisku”.

„W styczniu tego roku 45 Commando Group [została] wysłana [w] krótkim czasie – z głębi ciemnej północno-norweskiej zimy do ewakuacji ambasady brytyjskiej w Kijowie do Polski” – powiedział w oświadczeniu opublikowanym przez Globe Laurel , oficjalny magazyn Royal Marines.

„Następnie w kwietniu wrócili do kraju, aby ponownie ustanowić misję dyplomatyczną, zapewniając ochronę personelowi krytycznemu. W obu fazach komandosi wspierali inne dyskretne operacje w niezwykle wrażliwym środowisku i przy wysokim poziomie ryzyka politycznego i militarnego”. (Powiązane:  Rosja twierdzi, że przedstawi „dowody”, że brytyjskie siły specjalne stały za atakami na Krymie ).

Rzecznik Królewskiej Marynarki Wojennej powiedział Daily Mail , że Royal Marines rzeczywiście „rozmieszczono na Ukrainie w celu wsparcia brytyjskiej obecności dyplomatycznej w tym kraju”, ale wyjaśnił, że „nie pełnili żadnej funkcji bojowej”.

Magowan jest pierwszym wyższym urzędnikiem wojskowym, który potwierdził, że brytyjska piechota morska została wysłana na Ukrainę w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. (Powiązane:  Po prawie 80 latach Stany Zjednoczone wysyłają dywizję „Screaming Eagles” na ukraińskie misje frontowe. )

Członkowie brytyjskiego wojska szkolą ukraińskich żołnierzy w systemach uzbrojenia

Brytyjskie Ministerstwo Obrony (MON) poinformowało, że mała brygada brytyjskiego personelu wojskowego została wysłana na Ukrainę przed rozpoczęciem wojny rosyjsko-ukraińskiej 24 lutego.

„Brytyjski personel wojskowy został rozmieszczony w celu wsparcia dyskusji na temat znaczącego szkolenia oferowanego Siłom Zbrojnym Ukrainy przez Wielką Brytanię” – powiedział MON w oświadczeniu.

Późniejsze doniesienia potwierdziły uwagi ministerstwa, wskazując, że brytyjski personel wojskowy wraz z operatorami ze Specjalnych Służb Lotniczych został wysłany jedynie w celu zaopatrywania ukraińskich żołnierzy w szkolenia z systemów uzbrojenia.

45 Grupa Komandosów Royal Marines brała udział w bitwie o Port Stanley podczas wojny o Falklandy 40 lat temu, a także w konfliktach w Iraku i Afganistanie.

Członkowie grupy są ekspertami w dziedzinie działań wojennych w Arktyce. Zostali wysłani na ćwiczenia w Norwegii, zanim zostali wysłani na Ukrainę w celu przeprowadzenia szybkiej ewakuacji personelu ambasady tuż przed wojną.

Ale wyznanie Magowana sugeruje, że członkowie Royal Marines wrócili do Kijowa zaledwie miesiąc po ćwiczeniach, aby przeprowadzić tajne operacje. „Oprócz szerszej obrony, byliśmy mocno zaangażowani w szkolenie setek ukraińskiego personelu wojskowego przez całe lato. Planujemy również szkolenie ukraińskiej piechoty morskiej” – powiedział.

Według doniesień, w nadchodzących miesiącach siły zbrojne Wielkiej Brytanii przeszkolą nawet 10 000 Ukraińców.

Śledź  Chaos.news,  aby uzyskać więcej informacji o wojnie toczącej się na Ukrainie.

Obejrzyj ten film, który mówi o tajnych misjach Royal Marines na Ukrainie .

Ten film pochodzi z kanału Andrew Zebrun III na Brighteon.com .

 

Źródła obejmują:

DailyMail.co.uk

Express.co.uk

Brighteon.com

Natural News )

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: