Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Zestrzelony lot MH-17 ,sąd w Hollandii wydał zaoczny wyrok 8 lat po katastrofie

3.2/4 - (1 vote)

Sąd w Hadze wydał w czwartek wyrok w sprawie czterech osób podejrzanych o zestrzelenie Boeinga 777. „Lot MH17 linii Malaysia Airlines został zestrzelony w 2014 roku przez rosyjską rakietę wystrzeloną z pola we wschodniej Ukrainie” – orzekł holenderski sąd.

Sąd uznał, że MH17 został zestrzelony pociskiem BUK z pola uprawnego w pobliżu Perwomajska, zabijając 283 pasażerów i 15 członków załogi – powiedział przewodniczący składu sędziowskiego Hendrik Steenhuis, cytowany przez agencję Reutera. Steenhuis podkreślił, że zdaniem sądu Rosja sprawowała kontrolę nad zbuntowaną Doniecką Republikę Ludową, którą proklamowano na wschodniej Ukrainie kilka miesięcy przed katastrofę.

Sędzia powiedział, że oskarżeni w sprawie zestrzelonego samolotu nie należeli do jednej grupy, jak twierdziła prokuratura, ale byli powiązani z użyciem systemu obrony powietrznej Buk.

Katastrofa Boeinga 777. Zginęło 298 osób

Przypomnijmy, do zestrzelenia Boeinga 777 doszło 17 lipca 2014 roku. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Linie lotnicze Malaysia Airlines potwierdziły, że na pokładzie MH17 było 283 pasażerów (w tym 80 dzieci) i 15 osób z załogi. Wszyscy zginęli. Wśród ofiar byli obywatele m.in. Holandii, Malezji, Wielkiej Brytanii, Australii czy Indonezji.

W 2019 roku zespół śledczy ogłosił nazwiska czterech osób podejrzanych o spowodowanie katastrofy. Zdaniem zespołu odpowiedzialność ponoszą trzej obywatele Rosji i jeden Ukrainiec. Wówczas sekretarz stanu USA  Mike Pompeo wezwał Rosję do postawienia sprawców przed sądem. Proces przeciwko oskarżonym ruszył w 2020 roku.

W grudniu 2021 roku prokuratorzy zawnioskowali o karę dożywocia dla oskarżonych.

Sąd w Hadze uznał za winnych Rosjan Siergieja Dubinskiego i Igora Girkina oraz Ukraińca Leonida Charczenko. Jednocześnie uniewinnił Rosjanina Olega Pułatowa uznając, że „nie ma dowodów na to, że w jakikolwiek sposób przyczynił się on do rozmieszczenia systemu rakietowego”.

Wszyscy oskarżeni byli sądzeni zaocznie.

 

źródło :Gazeta.pl

%d bloggers like this: