Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
978 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
758 views

WYBORY W POLSCE KTÓRE ODBEDĄ SIĘ BYC MOŻE W ROKU 2024 LUB INNYCH LATACH – NA NOWYCH ZASADACH PIS PISZE NOWE ZASADY

CZYTAJ NAJPIERW TO !! WYBORY ODWOŁANE DECYZJA PREZYDENTA 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

WYBORY ODWOŁANE ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ USTAWĘ

Prawo i Sprawiedliwość ma gotowy projekt zmian w ordynacji wyborczej. Opiera się on na nowym sposobie liczenia głosów i zwiększonej liczbie komisji obwodowych, które mają być tworzone – jak usłyszał Polsat News od osoby z kierownictwa partii – „w łatwiejszy sposób”.

O zwiększeniu liczby komisji obwodowych wielokrotnie mówił podczas swojego objazdu po kraju prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem wiele osób rezygnuje z udziału w wyborach ze względu na zbyt dużą odległość do lokalu.

W projekcie zawarto także stworzenie centralnego rejestru wyborców i uniemożliwienie komisjom wyborczym dzielenia się na podgrupy, co było powszechną praktyką usprawniającą liczenie głosów. Teraz przewodniczący komisji ma okazywać pozostałym członkom każdy oddany głos, by ocenić czy został oddany on poprawnie.

Zmiana ordynacji wyborczej – co planuje PiS?

Ważną zmianą zawartą w nowelizacji jest także nagrywanie procedur komisji. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, w każdym lokalu wyborczym zostanie zainstalowana kamera monitorująca proces liczenia głosów.

  • My, jako parlamentarzyści musimy wprowadzić zmiany w ordynacji wyborczej, tak, żeby było trudniej dokonywać jakiś manipulacji, czy fałszerstw, bo dzisiaj ta metoda liczenia głosów nie jest najlepsza – powiedział Jarosław Kaczyński w niedzielę na spotkaniu w Gliwicach.

  • Na pewno wszędzie wszystko musi być nagrywane, żeby były dowody. I na pewno kartki wyborcze muszą być długo przechowywyane, tak, żeby długo można było sprawdzić, jak to naprawdę było – dodał.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-23/wybory-parlamentarne-2023-pis-ma-juz-projekt-zmiany-ordynacji-wyborczej/?ref=slider

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: