Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
961 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
755 views

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy -masz gruby portfel ? zapraszamy !!!

Takie są ceny na świątecznych jarmarkach. „Ludzie

powariowali”.

W ubiegły weekend tłumy przybyły zobaczyć tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Wiele osób zachwyciło się świąteczną scenerią, jednocześnie dziwiąc się wysokim cenom, które są szczególnie dotkliwe w czasach kryzysu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W piątek 18 listopada uroczyście został otwarty jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. To jeden z najpiękniejszych jarmarków w Polsce, który wyróżnia się również na tle jarmarków z całej Europy. Turyści i mieszkańcy najbardziej zachwycają się wyglądem świątecznej karuzeli i kolejki górskiej, Bajkowego Lasku z ruchomymi bajkami dla dzieci oraz Świątecznego Wiatraku. Jak co roku cały teren jarmarku ozdobiony jest pięknymi iluminacjami.

Wśród licznych atrakcji na wrocławskim Rynku i pl. Solnym znajdziemy dziesiątki stoisk ze świątecznymi ozdobami, tradycyjnym jedzeniem, alkoholem, biżuterią i kosmetykami. Wielu odwiedzających wrocławski jarmark narzeka jednak na ceny. W tym roku, ze względu na wysoką inflację, wysokie ceny produktów dotkliwe są jeszcze bardziej.

Ceny na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu

Wzrost cen widać na niemal każdym stoisku. Za grzane wino, czyli jeden z najczęściej kupowanych napojów alkoholowych na świątecznych jarmarkach, zapłacić trzeba 35 zł, jeśli kupujemy je wraz ze świątecznym kubkiem (kaucja wynosi 20 zł). Herbatę dostaniemy za 10 zł, za watę cukrową w dużym pojemniku zapłacimy nawet 40 zł, a za pączka 20 zł.

Jeden z chętniej wybieranych przysmaków, czyli pajda chleba ze smalcem, kosztuje 18 zł, a z dodatkowym ogórkiem kiszonym — 21 zł. Jeszcze więcej zapłacimy za szaszłyk i golonkę (po 42 zł). Na jednym ze stoisk bigos kosztuje 25 zł, a karkówka 35 zł. Kiełbasa z grilla to koszt 25 zł. Zapłacić należy także za dodatki — kromka pszennego chleba kosztuje 2,50 zł, tyle samo należy doliczyć za ketchup, musztardę czy chrzan.

Na ceny obowiązujące na tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym zwracają uwagę internauci w komentarzach. „Ludzie, po co wam takie jarmarki w tych czasach” — piszą. „Dzisiaj masakra. Nie idzie przejść. Ludzie powariowali, płacą za lampkę grzańca ponad 20 zł!” — skarżą się.

źródło : Onet

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: