UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Włochy znoszą obowiązek szczepień przeciw Covid-19 w służbie zdrowia

newsy PSNLiN-Nowa premier Włoch Giorgia Meloni znosi nakaz szczepień przeciw covid 19 dla służby zdrowia-1

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 listopada 2022r. przestał obowiązywać we Włoszech nakaz szczepień przeciw Covid-19, nałożony na pracowników służby zdrowia – ogłosił 31 października rząd Giorgii Meloni. Utrzymany został obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w domach opieki.

Na konferencji prasowej w Rzymie szefowa rządu oświadczyła, że dzięki zniesieniu obowiązku szczepień dla pracowników służby zdrowia do pracy będzie mogło powrócić 4 tys. z nich. Zostali oni odsunięci od wykonywania obowiązków jako niezaszczepieni.

Premier Meloni podkreśliła, że wchodząca w życie 1 listopada decyzja będzie pomocna w obliczu problemów wynikających z braku personelu medycznego. Pierwotnie wymóg szczepień ten miał obowiązywać do końca grudnia.

Meloni skrytykowała poprzednie rządy za wprowadzenie szeregu kroków w ramach walki z pandemią, które – jak oceniła – nie opierały się na „żadnych dowodach naukowych”. Zaznaczyła, że w rezultacie we Włoszech „doszło do zamieszania, jakiego nie widziano w żadnym innym miejscu na świecie”. „Do tematu zdrowia nie można podchodzić w sposób ideologiczny” – oświadczyła.

Sytuacja, jeśli chodzi o Covid-19, zmieniła się, obserwowana jest stabilizacja i spadek liczby zakażeń oraz zajętych łóżek w szpitalach – wyjaśnił nowy minister zdrowia Orazio Schillaci. „Potrzebne jest podejście spokojne i naukowe” – dodał szef resortu.

Na mocy decyzji rządu biuletyny ze statystyką przebiegu zakażeń będą ogłaszane już nie codziennie, jak było od końca lutego 2020 roku, ale raz w tygodniu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

https://psnlin.pl/news,wlochy-znosza-obowiazek-szczepien-przeciw-covid-19-w-sluzbie-zdrowia,172.html

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: