Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
965 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
757 views

Wielka Brytania podaruje ukraińskim żołnierzom zapalniczki z kontrowersyjnym napisem

Wielka Brytania przekaże zapalniczki z wygrawerowanym ukraińskim nacjonalistycznym hasłem ukraińskim żołnierzom przechodzącym szkolenie na jej terytorium.

„Zestaw zimowy dla ukraińskich rekrutów szkolących się w Wielkiej Brytanii będzie zawierał specjalny element symbolizujący wsparcie Wielkiej Brytanii. Zapalniczka wielokrotnego użytku to najlepszy przyjaciel żołnierza od pokoleń” – napisało na swoim Twitterze brytyjskie ministerstwo obrony.

Na załączonym do wiadomości filmie widać, jak wygląda zapalniczka: napis pozdrowienia jest w języku ukraińskim i towarzyszy mu wizerunek elementu herbu Ukrainy w postaci złotego trójzębu.
Salut i hasło ukraińskich nacjonalistów stało się od 2018 roku oficjalną salwą w ukraińskiej armii i policji. Wariant ten przyjął się jako organizacyjne hasło powitalne wśród członków OUN-UPA („Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów”) na początku II wojny światowej. Gloryfikacja UPA i jej przywódców Stepana Bandery i Romana Szuchewycza została skrytykowana przez wielu weteranów II wojny światowej i polityków, którzy oskarżają banderowców o współpracę z nazistami.

https://legaartis.pl/

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: