IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
724 views

Uwikłania małżonków von der Leyen: honorowe społeczeństwo?

Uwikłania małżonków von der Leyen: honorowe społeczeństwo?

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fakt, że Ursula von der Leyen, przy wszystkich skandalach, które utorowały jej karierę, wielokrotnie wpadała w orbitę nepotystów, nie jest niczym nowym – choć jej własne pochodzenie jako córki niegdyś potężnego księcia CDU i premiera Dolnej Saksonii Ernsta Albrechta już wzbudziło takie podejrzenia w przypadku późniejszej kariery politycznej. W rzeczywistości, odkąd poszła w jego ślady, „Röschen” Albrechta niewiele zrobił, aby podważyć te złośliwe oczekiwania.

Fakt, że jeden z jej synów pracował na wysokim stanowiskuw firmie audytorskiej McKinsey, która otrzymała od rządu wygórowane kontrakty konsultingowe warte miliony, zniknął z uwagi opinii publicznej tylko dlatego, że Merkel pozbyła się swojego skandalicznego ministra obrony na czas do Brukseli i zainstalowała ją tam jako przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Rażący konflikt interesów

Tam jednak von der Leyen z zimnym sercem wykazuje tę samą arogancką i ignorancką niewrażliwość – a teraz, najpóźniej od czasu, gdy Prokuratura Europejska prowadzi również dochodzenie karne w sprawie Prokuratury Europejskiej w sprawiewątpliwych zakupów szczepionek w UE, znów jest przyparta do muru, jak raz jako dyletancka porażka szefa Bundeswehry. Przede wszystkim działalność gospodarcza jej męża Heiko może teraz stać się niebezpieczna – i tu również znowu chodzi o fundusze publiczne, tym razem między innymi o przydział dotacji.

Welt” donosi obecnie o prowokacyjnym liście bezpartyjnej włoskiej posłanki do Parlamentu Europejskiego (PE) Francesci Donato do przewodniczącej specjalnej komisji ds. koronawirusa w PE, Kathleen van Brempt z końca października, która ma do treści machinacje Heiko von der Leyen. Mówił o „niemoralnych działaniach” i „żenujących wiadomościach”. Poprzedził to artykuł we włoskiej gazecie regionalnej „Corriere del Veneto„, który ujawnił domniemany udział małżeństwa von der Leyen. Konkretnie chodziło o zatrudnienie internisty na stanowisku dyrektora medycznego Orgenesis, amerykańskiej firmy specjalizującej się w terapii genowej i komórkowej – a przede wszystkim o pytanie „czy wszystko było słuszne w alokacji dotacji na Orgenesis„. Ponieważ: 320 mln euro z funduszu odbudowy koronawirusa UE otrzymała Fundacja Uniwersytecka Padwa, w której Heiko von der Leyen była jednocześnie członkiem rady nadzorczej – a część z nich popłynęła bezpośrednio do Orgenesis Italia.

Unijne fundusze okrojone?

Abstrahując od zasadniczych rozważań na temat zakresu, w jakim działalność zawodowa von der Leyen w przemyśle farmaceutycznym jest w ogóle zgodna z funkcjami politycznymi jego żony i czy niekoniecznie należy tu zakładać konflikt interesów, istnieje w każdym razie początkowe podejrzenie celowego wpływu na przepływy pieniężne UE.

Faktem jest, że von der Leyen zachowuje się – podobnie jak w przypadku śledztwa w sprawie konsultanta Bundeswehry, które skutecznie sabotowała – tak samo skrycie i lekceważąco wobec prawnego i publicznego interesu wyjaśnienia jak zawsze. Do dziś odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji na temat treści jej prywatnego ruchu SMS z prezesem Pfizer Albertem Bourlą przed zawarciem miliardowego kontraktu UE-Pfizer w cichym pokoju.

Odgałęzienia orogenezy zbierają się w całej UE z

„Welt” donosi o licznych innych wkładach finansowych rządów europejskich do spin-offów, start-upów i inwestycji Orogenesis. Odkąd von der Leyen dołączyła do Orgenesis jako dyrektor medyczny, w UE pojawiły się co najmniej cztery odgałęzienia firm, z których niektóre otrzymały milionowe dotacje. Grecki rząd – sam całkowicie zależny od pomocy finansowej UE – rok temu wypłacił dotację w wysokości „do 32 milionów euro” spółce joint venture, którą Orgenesis zawarł z firmą biotechnologiczną „Theracell”. W Holandii 1,2 mln euro trafiło do spółki zależnej Orgenesi „Mida Biontech” w 100%.

„Welt” dowiedział się jeszcze więcej: „Orgenesis prowadzi teraz również oddział w Niemczech, założony w marcu 2021 r. Dyrektorem zarządzającym jest von der Leyen, siedziba firmy znajduje się na najwyższym piętrze pięciopiętrowego apartamentowca w Monachium-Schwabing.”

Do tej pory nie odnotowano tu żadnej sprzedaży; Krytycy w Parlamencie Europejskim podejrzewają za zamkniętymi drzwiami, że może to być „firma skrzynka pocztowa”, dzięki której firma von der Leyen mogłaby być również rozpieszczana pieniędzmi niemieckich podatników lub inną pomocą unijną. – (DM) Panie przewodniczący, panie i panowie!

 

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: