Brzmi to jak kiepski żart na początku karnawału.

Tysiące żołnierzy Bundeswehry otrzymało mundury w rozmiarze SS! Jak na ironię, z dwiema literami, które są symbolem najgorszych zbrodni wojennych nazistów podczas II wojny światowej.

Czy ubrania maskujące w rozmiarze SS zostały zamówione lub dostarczone nieprawidłowo? Niejasny. Faktem jest, że żołnierze muszą zapłacić za nieszczęśliwy wypadek z ubraniami.

Na przykład „decyzja” Ministerstwa Obrony Christine Lambrecht (57, SPD), która jest dostępna dla BILD: Żołnierze powinni sami zdjąć etykiety ze swoich mundurów – ponieważ tam „dla rozmiaru S-Short jako skrótu 'SS’ został użyty”.

Esesman w mundurze
Esesman w mundurze
Zdjęcie: picture alliance / arkivi

W związku z tym „dotknięci żołnierze” powinni albo „całkowicie odciąć” etykiety, albo – jeśli na etykiecie znajduje się ważna informacja – „wyciąć tylko oznaczenie rozmiaru”.

Sprawa przypomina farsę Bundeswehry latem 2017 roku. W tym czasie „tradycyjny dekret” Bundeswehry doprowadził do tego, że zdjęcie eponimu w mundurze Wehrmachtu zostało na krótko zdjęte na hamburskim Uniwersytecie Bundeswehry („Uniwersytet Helmuta Schmidta”). Dzisiejszy kanclerz SPD Olaf Scholz (ówczesny burmistrz hanzeatyckiego miasta) skarżył się „z całym zrozumieniem dla krytycznego przeglądu”, że wojsko „przestrzeliło”.

Kamuflaż kurtki chroniącej na mokro z kołnierzem zamykanym i zakrytym zamkiem. Sznurki ściągające na kapturze i obszyciu

Kamuflaż kurtki chroniącej na mokro z wysoko zamykanym kołnierzem i zakrytym zamkiem, sznurkami ściągającymi na kapturze i obszyciu

Zdjęcie: Producent
Mokre spodnie kamuflaż z regulowanymi szelkami. Wodoodporny, oddychający

Mokre spodnie kamuflaż z regulowanymi szelkami; wodoodporny i oddychający

Zdjęcie: Producent

Szczególnie żenujące: minister Lambrecht zamówił masowe zamówienia kurtek i spodni w ogromnych ilościach dopiero latem: zamówiono 313 000 „zestawów odzieży bojowej” (KBS SK), a także setki tysięcy hełmów i śpiworów. Cena całkowita: 2,3 miliarda euro!

Członek komisji obrony powiedział BILD: „Trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego takie zbiegi okoliczności zdarzają się tylko w Bundeswehrze. Dobrze, że minister to kończy – ale proszę nie przesadzać i wreszcie zabrać się do ważnych zadań, takich jak uzbrojenie i modernizacja.”

🤣🤣🤣🤣🙈🙈🤣🤣