Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
448 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1036 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
817 views

„Sukces” straży miejskiej w Bytomiu !!! -ujawniono mężczyznę spalającego stare meble w domowym piecu .Mężczyzna otrzymał mandat !!!

Palił starymi meblami – interweniowała Straż Miejska.

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Strażnicy miejscy nałożyli mandat na mieszkańca Szombierek, który spalał w piecu niedozwolone materiały. Kontrolę paleniska przeprowadzono po zgłoszeniu mieszkańców, którzy zaniepokojeni wydobywającym się z komina gryzącym dymem, zawiadomili służby miejskie.

Funkcjonariusze, którzy skontrolowali pomieszczenie, znaleźli przygotowane do spalenia płyty meblowe, a sam właściciel przyznał bez ogródek, że pali nimi w swoim trzydziestoletnim piecu.

Płyty meblowe przygotowane do spaleniaPłyty meblowe przygotowane do spalenia

Straż Miejska przypomina, że od ponad 4 lata obowiązuje  tzw. uchwała antysmogowa, która  określa rodzaje instalacji do spalania paliw w szczególności, kotły CO, kominki oraz piece, które służą do ogrzewania naszych domów i mieszkań.

Uchwała ta wprowadza końcowe terminy eksploatacji starszych kotłów CO, kominków i pieców oraz tych, które nie posiadają tabliczek znamionowych, a ich eksploatacja rozpoczęła się przed wrześniem 2017 r. Strażnicy Miejscy szczególną uwagę zwracają na kotły CO wyprodukowane w 2006 r. i starsze lub nieposiadające tabliczek znamionowych, których eksploatacja jest już zabroniona.

 

źródło ; UM w Bytomiu

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: