Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
978 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
759 views

Ścieżka rowerowa przy ambasadzie Rosji w Warszawie oficjalnie zmieniła nazwę !!!

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w Warszawie. Przy ambasadzie

Rosji pojawiły się tabliczki z nową nazwą .

W Warszawie powstała Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji. Taką nazwę przyjął ciąg pieszo-rowerowy położony tuż przy Ambasadzie Rosji biegnący wzdłuż ulicy Belwederskiej od Bagateli do skrzyżowania ze Spacerową. Nazwa upamiętnia ofiary rosyjskiego napadu na Ukrainę.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Decyzję o utworzeniu Alei Ofiar Rosyjskiej Agresji tuż przy Ambasadzie Rosji podjęto w połowie października. Radni głosowali niemal jednogłośnie – 55 radnych zagłosowało „za” takim zmianom, nikt nie był przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Wniosek w tej sprawie został złożony w lipcu przez stołecznego radnego PiS Filipa Frąckowiaka.

Trzeba zrobić wszystko, co możliwe aby rażące lekceważenie zasad współżycia międzynarodowego ze strony Rosji, nie było kontynuowane. Jednym z takich działań jest nadanie nazwy Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej. Takie działania podjęły już Wilno i Praga – pisał w uzasadnieniu radny.

Lokalizacja nie jest przypadkowa. Na tym odcinku znajdują się ambasada Rosji i jej dawny ośrodek kulturalny, pochodzący jeszcze z czasów Związku Radzieckiego. Tym sposobem zrealizowana została inicjatywa radnych m.st. Warszawy, którzy podejmując w październiku stosowną uchwałę, zdecydowali się upamiętnić ofiary rosyjskiego napadu na Ukrainę – napisali drogowcy w mediach społecznościowych.

źródło : warszawa .pl
5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: