UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
442 views

rzecznik Dumy Volodin: Reżim w Kijowie zasługuje na najsurowszą karę za takie okrucieństwa, jak rozstrzelanie schwytanych rosyjskich żołnierzy, Zełenski powinien stanąć przed sądem

Liveticker Wojna na Ukrainie – rzecznik Dumy Volodin: Zełenski należy do trybunału

Rosja wraz z siłami zbrojnymi republik donbaskich prowadzi operację wojskową na Ukrainie. Zachód odpowiada coraz większymi dostawami broni na Ukrainę i bezprecedensowymi sankcjami wobec Rosji. Tutaj możesz przeczytać najnowsze osiągnięcia.
Liveticker Wojna na Ukrainie - rzecznik Dumy Volodin: Zełenski należy do trybunałuŹródło: Sputnik© Maxim Blinov
 • 2022-11-21 07:16

  07:16

  Ukraińscy żołnierze wystrzeliwują dwa pociski HIMARS na Alczewsk

  Ukraińskie siły zbrojne wystrzeliły dwa pociski HIMARS na wieś Alchevsk. Poinformowało o tym Przedstawicielstwo Ługańskiej Republiki Ludowej przy Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Zagadnień Związanych ze Zbrodniami Wojennymi Ukrainy. Mówi się, że ostrzał miał miejsce w nocy.

 • 07:01

  Przewodniczący Dumy Wołodin: Zełenski należy do trybunału

  Reżim w Kijowie zasługuje na najsurowszą karę za takie okrucieństwa, jak rozstrzelanie schwytanych rosyjskich żołnierzy, prezydent Ukrainy Władimir Zełenski powinien stanąć przed sądem. Stwierdził to w poniedziałek na swoim kanale Telegram przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin. Napisał:

  „Wszyscy widzieli dowody na to, że ukraińscy naziści strzelali do naszych nieuzbrojonych żołnierzy leżących na ziemi. Tak zachowują się faszyści. Reżim w Kijowie zasługuje na najsurowszą karę za swoje okrucieństwa”.

  „Kraje współpracujące z reżimem w Kijowie muszą zrozumieć, że popierają państwo nazistowskie, sadystów, którzy mają ręce podniesione do łokci we krwi”.

  Wcześniej rosyjska komisja śledcza wszczęła postępowanie karne w sprawie masowego rozstrzeliwania wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy przez przedstawicieli ukraińskich sił zbrojnych. Służba prasowa panelu poinformowała w piątek, że powodem otwarcia procesu był materiał wideo sugerujący zastrzelenie co najmniej jedenastu nieuzbrojonych rosyjskich jeńców wojennych przez ukraińskich żołnierzy na terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej.

 • 20-11-2022 20:00

  20:00

  Na tym kończy się aktualny pasek na temat sytuacji w konflikcie ukraińskim na dziś. Jutro rano od godziny 7 trwa raportowanie. Życzymy naszym czytelnikom dobrej nocy pomimo wszystkich napięć na świecie!

 • 19:50

  Obwód kurski przedłuża „żółty” poziom alarmu terrorystycznego o kolejne piętnaście dni

  Gubernator rosyjskiego regionu przygranicznego Kursk, Roman Starowoit, przedłużył w niedzielę wieczorem poziom alarmu terrorystycznego „żółty” o kolejne piętnaście dni. Środki bezpieczeństwa obowiązują do 6 grudnia. Na Telegramie politykwezwałludność do zachowania czujności i informowania policji o podejrzanych osobach, porzuconych przedmiotach i dronach.

  „Żółty” poziom alarmu terrorystycznego obowiązuje w regionie Kurska od 11 kwietnia. Wioski wzdłuż granicy rosyjsko-ukraińskiej są regularnie ostrzeliwane od początku rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie.

 • 19:20

  Wizyta ministra obrony Nowej Zelandii w Kijowie: rozmowy o współpracy dwustronnej

  Minister obrony Nowej Zelandii Peeni Henare odwiedził w niedzielę Kijów i rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Aleksiejem Resnikowem. Z nowozelandzkiego Ministerstwa Obrony nadeszła wiadomość, że wizyta była silnym sygnałem, że Wellington wspiera ludzi i wysiłki obronne wschodnioeuropejskiego kraju.

  Ze swojej strony Resnikow napisał na Twitterze, że była to pierwsza wizyta nowozelandzkiego ministra obrony w jego kraju. Podczas spotkania szczegółowo omówiono rozwój współpracy dwustronnej w dziedzinie obronności. Omówiono również szkolenie ukraińskich żołnierzy i ewentualne wsparcie Nowej Zelandii w rozminowywaniu na Ukrainie.

  • Z Kijowa Henare udał się do Warszawy, gdzie również negocjował wojnę na Ukrainie ze swoim polskim odpowiednikiem Mariuszem Błaszczakiem. Według polskiego organu wojskowego głównymi tematami spotkania były bezpieczeństwo międzynarodowe, konsekwencje wojny ukraińskiej dla regionu i wsparcie dla Ukrainy.

  • 18:35

   Miedwiediew: Kijów zawsze był rosyjskim miastem, w którym zawsze myślano i mówiono po rosyjsku

   Wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew podkreślił w niedzielę historyczne związki Kijowa z Rosją i ZSRR, wskazując, że Kijów jest „tylko rosyjskim miastem”. Odniósł się do gróźb Ukrainy, że Rosja powinna zwrócić Krym i przypomniał następujące niezaprzeczalne fakty:

   „1. Kijów był stolicą starożytnej Rusi.

   2. Kijów był dużym miastem małorosyjskim w Imperium Rosyjskim.

   3. Kijów był stolicą [Ukraińskiej Republiki Radzieckiej] jako części ZSRR”.

   Kijów jest rosyjskim miastem, w którym zawsze myślano i mówiono po rosyjsku, powiedział Miedwiediew. Dodał:

   „Aby było bardzo jasne, co i jak musi zostać zwrócone.”

  • 18:05

   Francja przekazuje Ukrainie dwie baterie Crotale

   Francuski minister obrony Sébastien Lecornu powiedział wwywiadziedla niedzielnej gazetyLe Journal du Dimanche, że jego kraj dostarczył ukraińskiej armii dwie baterie przeciwlotniczego systemu rakietowego Crotale. Omawiają również prośbę rządu w Kijowie o instalacje radarowe. Według ministra Paryż dostarczył już Kijowowi 18 samobieżnych haubic CAESAR, pociski Milan i Mistral, furgonetki VAB, miny przeciwpancerne HDP-2A2, broń jądrową, biologiczną i chemiczną oraz najnowocześniejsze noktowizory.

   W połowie października Lecornu powiedział gazecieLe Parisien, że armia francuska ma dwanaście baterii Crotale, które miały być stopniowo zastępowane przez przeciwlotnicze systemy rakietowe MAMBA. Dlatego zaopatrzenie baterii Crotale nie osłabiłoby francuskich sił zbrojnych.

   Crotale to system rakiet przeciwlotniczych na każdą pogodę produkowany przez Francję. Ma zasięg dwunastu kilometrów i służy do zwalczania nisko latających samolotów i śmigłowców.

  • 17:35

   Ambasador Rosji MAEA o ataku na elektrownię jądrową w Zaporożu: Ukraina uważa rezolucję MAEA za carte blanche

   Stały przedstawiciel Rosji przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu, Michaił Uljanow, pośrednio obwinił Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) za ostatnie ukraińskie ataki na elektrownię jądrową w Zaporożu. Na Twitterze dyplomata napisał, że rząd w Kijowie najwyraźniej postrzegał najnowszą rezolucję MAEA jako carte blanche do ponownego ataku na największą elektrownię jądrową w Europie. Odpowiednia rezolucja nazwała Uljanowa wprowadzającym w błąd i „sponsorowanym” przez Kanadę i Finlandię.

  • MAEA wezwała w czwartek Rosję do zaprzestania „wszelkiej aktywności” w ukraińskich obiektach jądrowych. Organizacja wyraziła również zaniepokojenie rzekomą presją wywieraną przez władze rosyjskie na ukraiński personel elektrowni jądrowej w Zaporożu.

  • 17:04

   Białoruś donosi o prowokacji z ukraińskiej strony granicy

   Państwowy Komitet Graniczny Białorusi poinformował o nielegalnym przekroczeniu granicy przez uzbrojonego mężczyznę z ukraińskiej strony granicy. Jak poinformowała służba prasowa urzędu, stało się to 19 listopada około godziny 16:00 czasu lokalnego. Mówi się, że incydent został sfilmowany przez kamerę monitoringu. Film zostałdołączony do oświadczenia.

   Na terytorium Białorusi mężczyzna miał robić zdjęcia i nagrywać filmy oraz czegoś szukać. Ponadto mówi się, że włożył coś w śnieg. Białoruska straż graniczna przeprowadza teraz kontrolę. Komitet Graniczny Państwa podkreślił w swoim oświadczeniu:

   „Słaba dyscyplina Ukraińskich Wojsk Obrony Terytorialnej i innych formacji paramilitarnych w pobliżu granicy prowadzi do prowokacyjnych sytuacji na granicy, które mogą prowadzić do konfliktów zbrojnych”.

  • 16:40

   Prezydent Francji Macron rozmawia z szefem MAEA Grossim po ataku na elektrownię jądrową w Zaporożu

   Kanał telewizyjnyBFMdonosi, powołując się na Pałac Elizejski, że prezydent Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafaelem Grossim. W związku z tym głowa państwa Francji będzie również rozmawiać ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Władimirem Zełenskim w ciągu dnia.

   Wezwanie pojawiło się po doniesieniach ze strony rosyjskiej, że ukraińskie wojsko ponownie ostrzelało elektrownię jądrową w Zaporożu.

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: