UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
779 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
420 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
554 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
312 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
657 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

Rodziny ofiar wybuchu „rakiety” otrzymają zasiłki i renty socjalne ,pogrzeb na koszt państwa .

Po 20 tysięcy złotych dla rodzin ofiar tragedii w Przewodowie.

Wojewoda zapowiada kolejną pomoc

Urząd Wojewódzki w Lublinie przelał gminie pieniądze na wypłatę pierwszych zasiłków dla rodzin ofiar eksplozji w Przewodowie na Lubelszczyźnie. Premier podjął też decyzję o przyznaniu rent socjalnych obu rodzinom. W czwartek do Przewodowa ma przyjechać prezydent Andrzej Duda.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wojewoda Lech Sprawka przyznał zasiłki celowe rodzinom dwóch mężczyzn, którzy zginęli w wybuchu w Przewodowie. Zgodne z ustawą o pomocy społecznej, wynoszą one po 20 tysięcy złotych. Pieniądze już zostały przelane na konto Urzędu Gminy Dołhobyczów, by wójt mógł je wypłacić. W przyszłości możliwa jest też kolejna pomoc materialna. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również przyznanie rodzinom rent socjalnych.

W gminie od środy obowiązuje żałoba. – To gest symboliczny, ale ważny. Okazujemy w ten sposób szacunek dla ofiar, ale też wsparcie dla ich rodzin. Obu panów znałem, szanowałem, bardzo ich szkoda. Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin – mówił nam wójt Dołhobyczowa Grzegorz Drewnik.

Pogrzeby obu mężczyzn – na razie to informacje nieoficjalne – mają się odbyć w najbliższą sobotę. Będą mieć charakter państwowy. W czwartek do Przewodowa przyjedzie prezydent Andrzej Duda, który ma spotkać się z mieszkańcami.

Mieszkańcy Przewodowa mogą liczyć na pomoc psychologiczną. Podobnie jak uczniowie ze szkół w całym powiecie hrubieszowskim. Ustalenia w tej sprawie zapadły na spotkaniu z ministrem edukacji i z kurator oświaty. Psycholodzy i pedagodzy mają być do dyspozycji w każdej placówce, mają rozmawiać z dziećmi o tym, co się wydarzyło.

– Te lęki zapewne teraz powrócą. Jest to sytuacja trudna mentalnie dla dzieci. W ciągu tych kilku miesięcy wojny trochę uspokoiliśmy emocje we współpracy z poradnią, z psychologiem. Emocje zostały wyciszone, ale teraz jest na nowo przebudzenie – mówiła nam w środę dyrektor Szkoły Podstawowej w Przewodowie Ewa Byra.

Jednocześnie wojewoda lubelski Lech Sprawka apeluje, by nie wpadać w panikę, ale też – by nie rozpowszechniać niesprawdzonych informacji. „Równocześnie zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego województwa o zachowanie spokoju i wzajemnej solidarności. Podkreślam, że wszystkie służby działają w stanie podwyższonej gotowości. Dążymy do tego, aby w pełni wyjaśnić sytuację” – napisał wojewoda lubelski w apelu do mieszkańców.

 

zródło : TOK FM

 

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: