Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
440 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1032 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
811 views

Rezerwa Federalna Nowego Jorku testuje dolara cyfrowego z dużymi bankami

Youtube

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Technokraci w sieci banków centralnych na całym świecie opracowali działającą technologię dla cyfrowej waluty banku centralnego i obecnie testują swoje wynalazki. Nazwanie tego przez NY Fed „cyfrowym dolarem” i „rozproszonym łańcuchem bloków” jest mylące: powinny to być CBDC i scentralizowane transakcje bankowe. Duże banki chętnie współpracują z Fed. ⁃ Redaktor TN

TBank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku i główne banki rozpoczną trzymiesięczny test dolara cyfrowego w nadziei na zbadanie jego wykonalności.

Inicjatywę ogłosił regionalny Rezerwa Federalna banku i blisko tuzina instytucji finansowych we wtorek. W komunikacie prasowym odniesiono się do eksperymentu jako „projektu sprawdzającego koncepcję”, w ramach którego banki będą współpracować z Centrum Innowacji Fed w Nowym Jorku, aby symulować cyfrowe pieniądze reprezentujące depozyty ich własnych klientów i rozliczać je za pomocą symulowanych rezerw Fed na księga rozproszona.

„[Projekt] przetestuje również wykonalność programowalnego projektu pieniądza cyfrowego, który można potencjalnie rozszerzyć na inne aktywa cyfrowe, a także wykonalność proponowanego systemu w ramach istniejących przepisów i regulacji”, zgodnie z komunikatem prasowym.

Wiadomość pojawia się, gdy kryptowaluta i technologia blockchain eksplodowały, zyskując na znaczeniu w głównym nurcie świata finansów. Podczas gdy sztandarowa kryptowaluta bitcoin osiągnęła szczyt rok temu i od tego czasu gwałtownie spada, technologia stojąca za takimi tokenami wzbudziła zainteresowanie nie tylko prywatnych instytucji finansowych, ale także banków centralnych na całym świecie.

W styczniu Fed zrobił pierwszy krok w kierunku rozważenia wykorzystania waluty cyfrowej banku centralnego, kiedy opublikował swój długo oczekiwany dokument do dyskusji i otworzył czteromiesięczny okres publicznego komentowania, aby otrzymać wkład.

W gazecie napisano, że CBDC może usprawnić płatności transgraniczne i może dodatkowo umocnić i zachować dominację międzynarodowej roli dolara, w tym jako światowej waluty rezerwowej.

Wyniki nowego projektu pilotażowego zostaną opublikowane po zakończeniu 12-tygodniowego testu, a Fed podkreślił, że eksperyment nie ma na celu przyspieszenia żadnego konkretnego wyniku polityki ani nie sugeruje, że Fed planuje podjąć jakiekolwiek ważne decyzje dotyczące centralnego cyfrową walutę bankową w niedalekiej przyszłości.

PDF

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: