Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

PROTEST PISOWSKICH LOKAI I PACHOŁKÓW – ŻĄDAJĄ PODWYŻEK I SZACUNKU

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed kancelarią premiera w Warszawie o godz. 11:30 ma odbyć się protest służb mundurowych. W manifestacji udział wziąć ma około sześciu tys. funkcjonariuszy. Domagają się oni większych podwyżek płac. – Wszyscy wiemy jaka jest inflacja i to co proponuje rząd, czyli 7,8 proc., jest nie do przyjęcia – powiedział Polsat News przedstawiciel służb mundurowych Rafał Jankowski.

– Myślałem, że służby mundurowe już nigdy nie będą musiały wychodzić na ulice. Myślałem, że nie będzie powtórki z 2018 roku. Niestety, sytuacja nas do tego zmusiła – stwierdził szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. 

Jakie są postulaty funkcjonariuszy?

Pracownicy służb mundurowych domagają się większych podwyżek płac.

  • Przede wszystkim uwzględnienie pracowników budżetówki, w tym funkcjonariuszy odpowiadających za bezpieczeństwo w podwyżce bliskiej 20 proc. Wszyscy wiemy jaka jest inflacja, i to co proponuje rząd, czyli 7,8 proc., to jest nie do przyjęcia. To jest sytuacja, w której szeregi policji i innych służb opuszczą tysiące policjantów – wyjaśnił Jankowski.

  • Ciągle mówimy jak ważne jest teraz bezpieczeństwo. Premier mówił, że służby dają radę, po sytuacjach jaką mieliśmy na granicy białoruskiej, jaką mamy teraz w Ukrainie. Teraz dajemy radę, ale za chwilę nie będzie już komu tych miejsc pilnować. Drut, który ostatnio rozwinięto na granicy z Kaliningradem, ten drut sam tam bezpieczeństwa nie zapewni. Jeżeli nie staną za tym ludzie – podkreślił.

Przedstawiciel służb mundurowych zauważył, że „rządzący nie myślą w ogóle o ludziach, którzy zapewniają bezpieczeństwo”. – Jeżeli rząd myśli perspektywicznie o bezpieczeństwie granic i Polaków, to nie można posługiwać się tylko jakimiś technicznymi rozwiązaniami – powiedział.

„Armagedon odejść nastąpi jeszcze w tym roku”

Jankowski zaznaczył, że zarobki funkcjonariuszy nie są obecnie najwyższe.

  • Sektor prywatny sobie świetnie radzi z inflacją, wzrosła płaca minimalna. Ludzie, którzy są w służbach też mają swoje rodziny, kredyty. Pozostawienie tej sfery budżetowej, „mundurówki”, w miejscu w którym nas ustawia teraz rząd spowoduje masowe odejścia – ostrzegł.

 

  • Myślę, że Armagedon odejść nastąpi jeszcze w tym roku i będą to doświadczeni policjanci, ci z wyższym stażem, ci, których budżet domowy nie będzie pozwalał na normalne funkcjonowanie. My się tego domagamy. Żeby ktoś zadbał o służby, które zapewniają bezpieczeństwo – podsumował szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-09/protest-sluzb-mundurowych-policjanci-domagaja-sie-wiekszych-podwyzek-wzywaja-rzad-do-reakcji/?ref=slider

 

4.8/5 - (5 votes)
The following two tabs change content below.

3 thoughts on “PROTEST PISOWSKICH LOKAI I PACHOŁKÓW – ŻĄDAJĄ PODWYŻEK I SZACUNKU

  1. Prawo ?! … no cóż nie zawsze jest sprawiedliwe … moim zdaniem szanuje się człowieka za jego moralność (nie etykę – bo to dwie różne rzeczy), sprawiedliwość w słowach i uczynkach, uczciwość, osobowość, kulturę osobistą … prawo w wielu państwach (nie tylko u nas) zmienia się – różnie w różnych krajach i ludzi się prześladuje (nie tylko u nas) więc postawa i zachowania np. policjanta w dużej mierze zależne jest od jego osobowości i walorów bądź cnót osobistych … niestety jak widać mamy upadek moralności i znacząca większość jest kanaliami … teraz jest już za późno by cokolwiek naprawiać – o wiele za późno więc szkoda nawet pisać o przyczynach tego upadku moralności ludności … to jest wszech obecne i nabiera na sile.

  2. No ba … o pieniądze dzisiaj wszystkim się rozchodzi i wszyscy o nie walczą … ale … na szacunek trzeba sobie zasłużyć i zapracować … i dalej nie będę rozwijać tematu – każdy dopowie sobie sam za co szanuje się innego człowieka … pozdrawiam.

    1. A JA ROZWINĘ LEKKO – ZA CO SZANUJĄ POLICJANTA W INNYCH KRAJACH NIZ POLSKA !! UWAGA BO TO TAJEMNICA – ZA STOSOWANIE PRECYZYJNIE PRAWA OBOWIĄZUJĄCEGO W DANYM KRAJU – PRECYZYJNIE W MYŚL LITERY PRAWA SŁOWO W SŁOWO LITERA W LITERĘ !!! – I JUZ I JUZ JEST SZACUNEK LUDU ……… PROSTE

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: