Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

Pięć najważniejszych nawyków dla zdrowszego życia

Pięć najważniejszych nawyków dla zdrowszego życia

Bezpośredniodo filmu:

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W wywiadzie dla „The Joe Cohen Show” omówiłem kilka zasad, które praktycznie każdy może włączyć do swojego życia, aby osiągnąć lepsze zdrowie.

 • W moim wywiadzie dla „The Joe Cohen Show” omówiłem kilka podstawowych zasad zdrowotnych, które praktycznie każdy może włączyć do swojego życia, aby osiągnąć lepsze zdrowie.
 • Nawet niewielkie zmiany prowadzą z czasem do znacznej poprawy zdrowia, zwłaszcza jeśli wiesz, na czym skupić swoją energię.
 • Wycinanie olejów roślinnych i nasion w diecie i większa ekspozycja na słońce są na szczycie mojej listy zdrowych nawyków
 • Ważna jest również dieta ograniczona czasowo, tj. Ograniczenie czasu jedzenia do sześciu do ośmiu godzin dziennie.
 • Ćwiczenia i ochrona przed polami elektromagnetycznymi uzupełniają moje pięć najważniejszych nawyków dla zdrowszego życia.

Szukasz prostej porady, aby umieścić swoje zdrowie na ścieżce dobrego samopoczucia zamiast choroby? W takim razie mój ostatni wywiad w The Joe Cohen Show jest właśnie dla Ciebie. Omówiłem kilka podstawowych zasad zdrowotnych, które praktycznie każdy może włączyć do swojego życia, aby osiągnąć lepsze zdrowie.

Wprowadzanie pozytywnych zmian w stylu życia może wydawać się przytłaczające, ale kiedy wprowadzasz je krok po kroku, znacznie łatwiej jest sobie z tym poradzić. Sekret polega na tym, że nawet niewielkie zmiany z czasem przyczyniają się do znacznej poprawy zdrowia, zwłaszcza jeśli wiesz, na czym skupić swoją energię. Tutaj wymieniłem kilka przykładów, gdzie stosunkowo niewielka „inwestycja” w postaci zmiany stylu życia prowadzi do wielkiego sukcesu zdrowotnego.

Pięć wskazówek dla zdrowszego życia

1: Unikaj olejów roślinnych – Kwas linolowy jest najważniejszym tłuszczem w wielonienasyconych kwasach tłuszczowych (PUFA), w tym olejach roślinnych i z nasion. Stanowi około 90% kwasów tłuszczowych omega-6 w diecie.1 Przykłady olejów z nasion omega-6 o wysokiej zawartości kwasów omega-6 obejmują soję, nasiona bawełny, słonecznik, rzepak, kukurydzę i krokosz barwierski.

Omega-6 jest uważany za prozapalny, ponieważ zawarty w nim kwas linolowy radykalnie zwiększa liczbę wolnych rodników oksydacyjnych i powoduje dysfunkcję mitochondriów.3 Chociaż tłuszcze omega-6 muszą być zrównoważone przez tłuszcze omega-3, aby były szkodliwe, większość Amerykanów spożywa znacznie więcej kwasów omega-6 niż omega-3.

Większość spożywanych przez ludzi omega-6, w tym oleje z nasion, została uszkodzona i utleniona przez przetwarzanie. Utleniony omega-6 wytwarza wodoronadtlenki lipidów, które szybko ulegają degeneracji do utlenionych metabolitów kwasu linolowego (OXLAM). OXLAM mogą powodować różne problemy w organizmie.

 • Cytotoksyczne i genotoksyczne
 • Mutagenny
 • Rakotwórczy
 • Atherogen
 • Zakrzepowo-zatorowe

Mogą również wystąpić zaburzenia metaboliczne, podczas gdy OXLAM są również toksyczne dla wątroby i zostały powiązane ze stanem zapalnym, zwłóknieniem i stłuszczeniem wątroby u ludzi. Jak zauważyli naukowcy w czasopiśmie Nutrients, „niektóre badania sugerują, że omega-6 PUFA jest związany z przewlekłymi chorobami zapalnymi, takimi jak otyłość, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby i choroby sercowo-naczyniowe”.

Kwas linolowy znajduje się praktycznie we wszystkich przetworzonych produktach spożywczych, w tym w daniach restauracyjnych, sosach i sosach sałatkowych. Tak więc, aby je wyeliminować, musisz wyeliminować większość przetworzonej żywności i dań restauracyjnych ze swojej diety – chyba że możesz potwierdzić, że szef kuchni gotuje tylko z masłem.

Ponieważ jednak zwierzęta są karmione ziarnami zawierającymi dużo kwasu linolowego, jest on również ukryty w wielu rzekomo „zdrowych” produktach spożywczych, takich jak kurczak i wieprzowina, dzięki czemu mięso to jest również ważnym źródłem. Oliwa z oliwek to kolejna zdrowa żywność, która może być ukrytym źródłem kwasu linolowego, ponieważ często miesza się ją z tańszymi olejami z nasion.

2: Ciesz się większą ilością słońca – Prawdopodobnie wiesz o wielu korzyściach zdrowotnych płynących z optymalizacji poziomu witaminy D. Jednak ważnym zastrzeżeniem jest to, że witamina D powinna być idealnie uzyskiwana poprzez zdrową ekspozycję na słońce, a nie doustną suplementację. Odpowiednia ekspozycja na słońce nie tylko naturalnie podniesie poziom witaminy D do zdrowego poziomu, ale przyniesie również wiele innych korzyści, z których wiele dopiero zaczyna być rozumianych.

Wiele osób nie wie, że tylko 5% melatoniny w organizmie – skutecznego środka przeciwnowotworowego – jest wytwarzane w szyszynce. Pozostałe 95% powstaje w mitochondriach – pod warunkiem, że wystarczająco wystawiasz się na słońce. W rzeczywistości witamina D jest najprawdopodobniej biomarkerem lub substytutem ekspozycji na słońce, który jest tak ściśle związany z produkcją melatoniny.

Kiedy wystawiasz się wystarczająco na słońce w ciągu dnia, promienie słoneczne bliskiej podczerwieni wnikają głęboko w twoje ciało i aktywują oksydazę cytochromu C, co z kolei stymuluje produkcję melatoniny w mitochondriach. Twoje mitochondria wytwarzają ATP, walutę energetyczną twojego ciała. Produktem ubocznym tej produkcji ATP jest tworzenie reaktywnych form oksydacyjnych (ROS), które są odpowiedzialne za stres oksydacyjny i wolne rodniki.

Nadmierne ilości ROS uszkadzają mitochondria i przyczyniają się do nieoptymalnego zdrowia, stanów zapalnych i chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, otyłość i zakrzepica (zakrzepy krwi). Z drugiej strony melatonina zasadniczo wyłapuje ROS, który uszkadza mitochondria. Kiedy więc wystawiasz się na dużo słońca w ciągu dnia, twoje mitochondria są zalane melatoniną, która zmniejsza stres oksydacyjny.

Większa ekspozycja na słońce idzie również w parze z wycinaniem olejów z nasion w diecie. Ta ostatnia drastycznie obniży ryzyko oparzeń słonecznych i raka skóry, ponieważ podatność na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV jest kontrolowana przez poziomy PUFA w diecie, prawie jak waga. PUFA określają, jak szybko skóra się pali i jak szybko rozwija się rak skóry.

3: Uwzględnij posiłki o ograniczonym czasie (TRE)

Bezpośredniodo filmu:

Jeśli nadal jesz trzy posiłki dziennie – rano, w południe i wieczorem – tracisz jeden z najskuteczniejszych bezpłatnych dostępnych środków zdrowotnych. TRE oznacza ograniczenie okna czasu posiłku do sześciu do ośmiu godzin dziennie, zamiast korzystania z okna dłuższego niż 12 godzin, jak większość ludzi.

Kiedy jesz przez cały dzień i nie pomijasz posiłku, twoje ciało dostosowuje się do spalania cukru jako głównego paliwa, co prowadzi do obniżenia enzymów, które wykorzystują i spalają zmagazynowany tłuszcz. W rezultacie stajesz się coraz bardziej odporny na insulinę i przybierasz na wadze. Jeśli jesteś metabolicznie niesprawny, twoje ciało wykorzystuje głównie glukozę lub cukier jako paliwo, zamiast używać tłuszczu jako podstawowego paliwa.

Chociaż tłuszcz jest obfity, twoje ciało nie ma zdolności metabolicznej, aby go wykorzystać. U większości ludzi nadmiar paliwa jest przechowywany w organizmie w postaci tłuszczu. Jednak nikt nie ma więcej niż zapas cukru w tkankach przez około dwa dni. Jeśli zaczniesz pościć i nie będziesz mieć dostępu do zapasów tłuszczu, zapasy cukru szybko się wyczerpią i może wystąpić hipoglikemia.

Nie chodzi o to, że nie masz paliwa do produkcji, ponieważ twoje ciało może samo wytwarzać cukier, ale proces ten zajmuje trochę czasu, aby się rozpocząć, i dlatego większość ludzi staje się stosunkowo hipoglikemiczna, gdy zaczynają TRE. Może to prowadzić do zawrotów głowy i zmęczenia, co jest oznaką, że metabolizm nie jest elastyczny. Gdyby tak było, twoje ciało miałoby więcej niż wystarczającą zdolność do wytworzenia całego paliwa potrzebnego do utrzymania mózgu szczęśliwego i zdrowego.

TRE promuje wrażliwość na insulinę i poprawia zarządzanie poziomem cukru we krwi poprzez zwiększenie wychwytu glukozy za pośrednictwem insuliny, co jest ważne w leczeniu cukrzycy typu 2. Inne badanie wykazało, że spożywanie wszystkich posiłków między 8 rano a 2 po południu – zamiast 8 rano i 8 wieczorem – spowodowało większą elastyczność metaboliczną, mniejsze uczucie głodu i większe poczucie sytości, co z kolei spowodowało utratę wagi.

Najlepiej byłoby, gdybyś przestał jeść trzy do pięciu godzin przed snem i rozpoczął okno jedzenia w środku do późnego ranka po przebudzeniu. Większość osób czytających te linie może skorzystać z TRE; Nie jest jednak zalecany dla osób z niedowagą, ciężarnych lub karmiących. Należy również zachować ostrożność podczas przyjmowania niektórych leków, takich jak ciśnienie krwi lub poziom cukru we krwi.

Co ciekawe, gdy masz osłabienie metaboliczne i niezdolność do wykorzystania tłuszczu jako paliwa, twoje ciało tworzy cząsteczkę zwaną acetylo-CoA podczas rozkładania tłuszczów, która jest jednym z kofaktorów produkcji melatoniny w organizmie.

Więc jeśli jesteś metabolicznie nieelastyczny, twoje ciało wytwarza znacznie mniej melatoniny w mitochondriach, gdzie jej potrzebujesz, ponieważ tam występują prawie wszystkie uszkodzenia, które powodują raka – z powodu stresu oksydacyjnego z procesu wytwarzania energii w mitochondriach.

4: Ćwicz często – Ćwiczenia są prawdopodobnie najważniejszym „lekiem”, jaki znamy, i jest skutecznym środkiem zapobiegania chorobie Alzheimera i innym chorobom przewlekłym. Jedno z najbardziej kompleksowych badań dotyczących zmian molekularnych zachodzących w organizmie podczas ćwiczeń dostarczyło bezprecedensowego wglądu w szczegóły reakcji fizjologicznej organizmu.

Pokazała, że ma miejsce „zaaranżowana choreografia procesów biologicznych”, które są związane między innymi z następującymi procesami:

 • Metabolizm energetyczny
 • Stres oksydacyjny
 • Stany zapalne
 • Naprawa tkanek
 • Reakcja na czynniki wzrostu

W sumie zmierzono 17 662 cząsteczki, z których 9 815 zmieniło się w odpowiedzi na ćwiczenia, przy czym niektóre wzrosły, a inne spadły. Niektóre cząsteczki wznosiły się natychmiast po wysiłku, a następnie szybko odpadały, podczas gdy inne pozostawały podwyższone przez godzinę.

„To było jak symfonia”, powiedział autor badania dr Michael Snyder, profesor i przewodniczący genetyki na Uniwersytecie Stanforda. „Najpierw mosiądz, potem struny, a potem wszystkie inne sekcje.

Nawet weekendowi wojownicy, którzy ćwiczą przez 150 minut przez dwa dni, mają niższy wskaźnik śmiertelności, zarówno pod względem wszystkich przyczyn, jak i indywidualnych przyczyn, chociaż zachęcam do uczynienia ćwiczeń priorytetem przez większość dni w tygodniu. Oprócz znanych korzyści dla serca, ćwiczenia są również dobre dla mózgu.

Jeśli wiesz, że masz zwiększone ryzyko rozwoju demencji, na przykład jeśli ma ją bliski krewny, tym ważniejsze jest przestrzeganie regularnego programu ćwiczeń. U seniorów z wysokim ryzykiem demencji spadek funkcji poznawczych można zmniejszyć poprzez kompleksowy program, który obejmuje dietę, ćwiczenia, trening mózgu oraz zarządzanie metabolicznymi i naczyniowymi czynnikami ryzyka.

Ćwiczenia najpierw stymulują produkcję białka zwanego FNDC5, które z kolei stymuluje produkcję BDNF (czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego). W mózgu BDNF nie tylko zachowuje istniejące komórki mózgowe,23 ale także aktywuje komórki macierzyste mózgu, które przekształcają się w nowe neurony i skutecznie rozwijają mózg.

Potwierdza to badanie, w którym seniorzy w wieku od 60 do 80 lat, którzy chodzili od 30 do 45 minut trzy dni w tygodniu przez rok, zwiększyli objętość hipokampa o 2%. Wyższy poziom sprawności został również powiązany z większą korą przedczołową.

5: Chroń się przed polem elektromagnetycznym – Pola elektromagnetyczne (EMF) to papierosy 21 wieku – a większość ludzi jest na nie narażona 24 godziny na dobę. Większość promieniowania pochodzi z telefonów komórkowych, wież komórkowych, komputerów, inteligentnych liczników i Wi-Fi, by wymienić tylko kilku winowajców. Ekspozycja prowadzi do ciężkiej dysfunkcji mitochondriów z powodu uszkodzenia przez wolne rodniki. Najczęstsze konsekwencje przewlekłej ekspozycji na EMF w mózgu obejmują:

 • Choroba Alzheimera
 • Niepokoje
 • Autyzm – Jeden z moich wieloletnich mentorów, dr Dietrich Klinghardt, powiązał autyzm u dzieci z nadmierną ekspozycją na EMF podczas ciąży
 • Depresje

EMF może również odgrywać rolę w problemach z sercem i niepłodności. Badania przeprowadzone przez National Toxicology Program (NTP) znalazły również „wyraźne dowody” na to, że ekspozycja na promieniowanie telefonu komórkowego doprowadziła do guzów serca u mężczyzn, wraz z „pewnymi dowodami”, że spowodowało to guzy mózgu i nadnerczy u szczurów.

Chociaż całkowite uniknięcie ekspozycji na EMF jest prawie niemożliwe, istnieją praktyczne sposoby na jego ograniczenie. Biorąc pod uwagę mnogość pól elektromagnetycznych, które obciążają nas przez cały dzień, ważne jest, aby dla dobrego samopoczucia edukować się na temat negatywnych skutków PEM. Zwłaszcza jeśli zmagasz się z poważną chorobą, warto maksymalnie zmniejszyć ekspozycję na EMF.

Jedną ze strategii jest podłączenie komputera stacjonarnego do Internetu za pośrednictwem połączenia przewodowego i przełączenie komputera stacjonarnego – i telefonu komórkowego – w tryb samolotowy. Unikaj także bezprzewodowych klawiatur, trackballi, myszy, systemów gier, drukarek i telefonów domowych. Wybierz wersje przewodowe. Jeśli musisz korzystać z Wi-Fi, wyłącz ją, gdy jej nie używasz, zwłaszcza w nocy, gdy śpisz. Wyłączenie prądu w sypialni w nocy może również zmniejszyć obciążenie.

Zachęcam do stosowania wszystkich tych strategii ochronnych, które wspierają optymalne zdrowie. To dopiero początek, ponieważ istnieje wiele innych opcji, takich jak korzystanie z sauny na podczerwień, które również ochronią Twoje zdrowie i zmniejszą śmiertelność z jakiejkolwiek przyczyny.

Pamiętaj jednak, że nie musisz wdrażać wszystkich tych środków z dnia na dzień. Z każdym małym krokiem, który podejmiesz, aby zmniejszyć ekspozycję na toksyny lub włączyć element prozdrowotny – taki jak większa ekspozycja na słońce – do swojego dnia, twoje zdrowie poprawi się.

Artykuł wformacie PDF:

Źródeł:

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: