Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
273 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
275 views

Nowy raport twierdzi, że najgorętsze lato w Europie doprowadziło do 20 000 dodatkowych zgonów

fala upałów

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według nowego raportu w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii podczas fal upałów tego lata odnotowano ponad 20 000 zgonów.

Nadmierna liczba zgonów to liczba zgonów przekraczająca to, czego można by się spodziewać w „normalnych” warunkach na podstawie danych historycznych… i ze wszystkich przyczyn.

Według naukowców rok 2022 był podobno najgorętszym latem w Europie w zapisanej historii, a temperatury byłyby praktycznie niemożliwe bez kryzysu klimatycznego.

Podczas gdy sugeruje się, że zmiana klimatu, globalne ocieplenie, czy jakkolwiek to nazwiesz, jest odpowiedzialne za zwiększoną śmiertelność latem, wprowadzenie eksperymentalnej „szczepionki” nie jest nawet wymieniane jako możliwa przyczyna.

The Mail Online donosi: w samej Anglii i Walii od 1 czerwca do 7 września odnotowano 3271 dodatkowych zgonów, według Urzędu Statystyk Narodowych.

Chociaż nie były to zgony związane z upałami, było to o 6,2 procent wyższe niż średnia z pięciu lat, a więcej było rejestrowanych w cieplejsze dni.

Dr Eunice Lo, klimatolog z University of Bristol, powiedziała, że ​​średnio około 2000 dodatkowych zgonów w Anglii każdego roku jest związanych z falami upałów.

Powiedziała: „Fale upałów stają się coraz częstsze i intensywniejsze w miarę ocieplania się globu, więc możemy spodziewać się większej liczby i gorętszych fal upałów w przyszłości”. 

„Naukowcy powiązali wiele przeszłych fal upałów ze zmianami klimatycznymi wywołanymi przez człowieka. 

„Oznacza to, że obserwowane fale upałów stały się bardziej prawdopodobne lub bardziej intensywne z powodu emisji gazów cieplarnianych przez ludzi.

„Ekstremalne upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego”.

W poniedziałek francuska rządowa agencja zdrowia, Santé Publique France, ujawniła, że ​​latem 2022 roku w kraju zgłoszono 10 420 dodatkowych zgonów .

Jeden na cztery z tych zgonów odnotowano podczas jednej z trzech intensywnych fal upałów, które trwały łącznie przez 44 dni w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Te zgony niekoniecznie były związane z upałami, jednak liczby były o 20 procent wyższe w regionach z czerwonymi ostrzeżeniami o fali upałów.   

W  Hiszpanii odnotowano 4655 dodatkowych zgonów z powodu ekstremalnych upałów między czerwcem a sierpniem, aw Niemczech 4500.

Dr Friederike Otto, klimatolog z Imperial College London, powiedział: „Fale upałów są jednym z największych zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. 

„Wysokie temperatury są każdego roku odpowiedzialne za tysiące zgonów na całym świecie, z których wiele nie jest zgłaszanych. 

„Pomimo tych przytłaczających dowodów, świadomość społeczna na temat zagrożeń, jakie ekstremalne temperatury stanowią dla zdrowia ludzkiego, jest nadal niewielka”.

W zeszłym miesiącu badanie wykazało, że susze odczuwane tego lata na półkuli północnej były nawet 20 razy bardziej prawdopodobne w wyniku zmian klimatu . 

https://newspunch-com.translate.goog/new-report-claims-europes-hottest-summer-led-to-20000-excess-deaths/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: