Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

NIEMIECKIE HAUBICE NA UKRAINIE WYŁĄCZONE Z DZIAŁAŃ WOJENNYCH

4/4 - (1 vote)

Jak donosi niemiecki „Spiegel”, Federalne Ministerstwo Obrony nie zdążyło zamówić pakietów części zamiennych na czas, aby regularnie konserwować systemy broni – a tym samym utrzymać je w sprawności.

Większość artylerii dostarczonej przez Niemcy na Ukrainę wymaga teraz naprawy. Powodem jest ich intensywne użytkowanie na froncie.

Według „Spiegla” niedobór części zamiennych nie jest nawet zaskoczeniem: już pod koniec lata biuro zaopatrzenia Bundeswehry bezskutecznie namawiało ministerstwo do zamówienia obszernych pakietów części zamiennych do haubic i wielokrotnych wyrzutni rakiet Mars II.

Zaledwie miesiąc po dostawie, haubice wykazywały już oznaki zużycia w wyniku intensywnego użytkowania. Dla Bundeswehry już 100 naboi dziennie liczy się jako użycie o wysokiej intensywności – ale Ukraińcy wystrzelili zapewne znacznie więcej.

Sześć niemieckich haubic zostało tymczasem przewiezionych na Litwę na remont techniczny. Ponieważ nie było części zamiennych, technicy musieli rozebrać jedną z haubic.

źródło: bild.de, spiegel.de

%d bloggers like this: