Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
965 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
757 views

Niemcy sprzeciwiają się Europejskiej Agencji Leków. Covidowa szczepionka nie dla małych dzieci

Niemcy sprzeciwiają się Europejskiej Agencji Leków. Covidowa szczepionka nie dla małych dzieci

niemcy-sprzeciwiaja-sie-europejskiej-agencji-lekow.-covidowa-szczepionka-nie-dla-malych-dzieci

szwaby idą po rozum go głowy w sprawie podawania cudownych preparatów dzieciom. Jako jedni z nielicznych twierdzą, że covidowa „szczepionka” nie jest wskazana w celu dzieci poniżej 4. roku życia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

daniu” wszystkich dostępnych dowodów naukowych komitet doszła originate wniosku, że szczepionka przeciwko COVID-19 nie powinna stanowić zalecana dzieciom poniżej czwartego roku życia – powiedział Robert Mertens, przewodniczący niemieckiej rządowej komisji ds. szczepień.

W jaki sposób podano, ryzykowny krok cięższej choroby u małych dzieci po zakażeniu się koronawirusem jest niewielkie. Tudzież w tym samym czasie dostępne dane odnośnie do skuteczności szczepionki w tej grupie są skąpe i nie mogą stanowić wystarczającej podstawy originate wydania ogólnej rekomendacji.

Przeciwną decyzję podjęła z kolei świeżo Europejska Przedstawicielstwo Leków (EMA). W połowie października zarekomendowała rozpoczęcie szczepień przeciwko koronawirusowi preparatem Pfizera u dzieci od chwili szóstego miesiąca originate czwartego roku życia, z kolei szczepionką Moderny u dzieci od chwili szóstego miesiąca originate piątego roku życia.

szwaby mają inne zdanie. Podkreślono w tym samym czasie, że niemowlakom i najmniejszym dzieciom można podawać zmniejszoną dawkę szczepionki, o ile występuje u nich deficyt odporności.

Szczepienia niemowląt w Polsce

W Polsce minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że wyrok o szczepieniu niemowląt i dzieci powyżej szóstego miesiąca życia zapadnie, podczas gdy preparaty będą dostępne na rynku.

– Barierą w podjęciu decyzji o szczepieniu najmłodszych dzieci przeciwko COVID-19 w Polsce, tymczasem i w innych państwach Europy, jest zadanie dostaw. Mamy dopuszczenie EMA, mamy opinię zespołu ds. szczepień, tymczasem nie mamy stuprocentowych informacji, kiedy będą dostawy. Jak dotąd nienaruszony okres są one przesuwane – powiedział Niedzielski.

– W jaki sposób będzie potwierdzona roznoszenie, będzie oficjalna informacja jeśli chodzi o konkretów podawania szczepionki – zaznaczył szef MZ.

Jak dotąd Ministerstwo Zdrowia zawsze podejmowało decyzje, które wcześniejszy zgodne z rekomendacjami EMA.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: