Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Najbardziej niebezpieczna kobieta w Niemczech: Marie-Agnes Strack-Zimmermann

4/4 - (3 votes)

Najbardziej niebezpieczna kobieta w Niemczech: Marie-Agnes Strack-Zimmermann

 

Wzywa do eskalacji militarnej i wyśmiewa wszystkich tych, którzy są zaangażowani w wynegocjowanie rozwiązania. Strack-Zimmermann stanowi zagrożenie dla Niemiec. Jako lobbystka broni, marże zysku przemysłu zbrojeniowego są jej bliższe niż spokój i dobrobyt obywateli.
Najbardziej niebezpieczna kobieta w Niemczech: Marie-Agnes Strack-ZimmermannŹródło: http://www.globallookpress.com

Autor: Gert Ewen Ungar

Jest najbardziej wpływowym niemieckim lobbystą zbrojeniowym i najbardziej radykalnym zwolennikiem coraz większej eskalacji militarnej przeciwko Rosji. Jest regularnym gościem niemieckich talk show, gdzie wzywa do jeszcze ostrzejszej agresji wobec Rosji. OtwarciepropagujeRosję jako „nowy” wizerunek wroga niemieckiej Bundeswehry. Strack-Zimmermann (FDP) podżega do nienawiści w niemieckich mediach i otrzymuje aplauz nie tylko od własnej „liberalnej” partii, ale także od części Zielonych, SPD i oczywiście od CDU/CSU.

Strack-Zimmermann zawsze reaguje pikantnie iobrażony na oskarżenie o świadczenie usług lobbingowych dla przemysłu zbrojeniowego, odrzucając coś takiego daleko od siebie. Niemniej jednak faktem jest, że Strack-Zimmermann, jako przewodniczący Komitetu Obrony, jest jednocześnie aktywny na wysokich stanowiskach w organizacjach reprezentujących interesy przemysłu zbrojeniowego wobec rządzących. Należy go uznać za stronniczy.

Ich wizerunek Rosji, ich wizerunek prezydenta Rosji Putina jest przerażającą prymitywnością. Ich założenia na temat Rosjan wykazują również wyraźne podobieństwa do doktryny rasowej, która leży u podstaw Generalnego Planu Wschód Hitlera: dzikiego, nieprzewidywalnego Rosjanina, który stoi w opozycji do germańskiego porządku. Wypowiedzi takie jak ostatnio wBayerischer Rundfunk (BR) dowodzą szowinistycznej postawy Stracka-Zimmermanna. „Putinowi można zaufać, że zrobi wszystko” – powiedziała na przykład wwywiadziedla BR, w którym uzasadniła swój tweet, że Rosja niedawno zaatakowała Polskę.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji: USA używają Kijowa jako "taran" przeciwko Rosji
Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji: USA używają Kijowa jako „taran” przeciwko Rosji

Po trafieniu rakietowym w Polsce Strack-Zimmermann był jednym z pierwszych, którzy uznali Rosję za „winną” na Twitterze. Ponownie usunęła oryginalny tweet, ponieważ wszystko wskazuje teraz na odpowiedzialność Ukrainy. Teraz, nagle, to tylko niefortunne szkody uboczne. Ogólnie rzecz biorąc, Strack-Zimmermann podtrzymuje swój osąd. Ostatecznie „inwazja Rosji” na Ukrainę jest winna temu, że ukraińska rakieta spadła na Polskę.

To, że ufa Rosjanom, że zrobią wszystko, co odpowiada rasistowskiemu stereotypowi o Rosjanach, wyjaśnia w programach takich jakMaischberger. Rosjanie gwałcą, porywają, zabijają cywilów dla czystej żądzy zabijania. Strack-Zimmermann twierdzi, że nie chce ani nie musi udowadniać. Uchodzi jej to na sucho w niemieckiej telewizji. To naprawdę przerażające. Strack-Zimmermann ma przestrzeń do publicznego przedstawienia swoich nieudowodnionych oskarżeń. Nie musi tego udowadniać. Nie mogłaby, ponieważ zarzuty Stracka-Zimmermanna są nieudowodnione, a zatem stanowią podżeganie do nienawiści.

Politico: Ukraina może pewnego dnia żałować trwającej "derusyfikacji"
Politico: Ukraina może pewnego dnia żałować trwającej „derusyfikacji”

Aby zrozumieć dyskryminujący i podżegający charakter jej wypowiedzi, wyobraź sobie przez chwilę, że nie mówiła o Rosjanach, ale o ludziach kolorowych, gejach lub uchodźcach. W Niemczech wybuchłoby zbiorowe oburzenie – i słusznie. Brak tego oburzenia w obliczu twierdzeń Strack-Zimmermann o Rosjanach wskazuje również na fundamentalny problem postrzegania w Niemczech dyskryminujących, rasistowskich stereotypów wobec Rosjan i innych narodów w Rosji.

Oryginalny tweet Strack-Zimmermann dowodzi, że wszystkie jej wypowiedzi dowodzą, że można jej zaufać, że zrobi wszystko. Putin działa znacznie bardziej racjonalnie i oświecony niż przewodnicząca komisji obrony w niemieckim Bundestagu. Twierdzenia i tezy Stracka-Zimmermanna są jednostronne, niezrównoważone, histeryczne i irracjonalne. Zasadniczo brakuje im politycznego uzasadnienia. Jej pogląd na Rosję jest bliski złudzeniu, a jej działalność lobbingowa utrudnia jej neutralny dostęp do trzeźwych faktów.

Strack-Zimmermann jest więc znacznie bardziej niebezpieczna dla Niemiec i Europy niż Putin, ponieważ nie ma skrupułów przed dalszą eskalacją i rosnącą agresywnością, a jednocześnie odmawia dyplomatycznego rozwiązania konfliktu. Stanowisko Rosji jest racjonalne, w przeciwieństwie do dzikiego wycia wojny Stracka-Zimmermanna. Chodzi o interesy bezpieczeństwa narodowego, które były jasno i otwarcie formułowane jeszcze przed rozpoczęciem wojskowej operacji specjalnej, ale na które Zachód nie zareagował. Okno na rozmowy pozostaje otwarte, Strack-Zimmermann nie tylko je zatrzaskuje, ale oczernia każdego, kto wypowiada się na rzecz negocjacji. Ich głównym przesłaniem jest to, że o „rosyjskim” nie można dyskutować.

"Miły" pan Makiejew – nowy ambasador Kijowa usidla Niemcy i jest pełen rusofobii
Opinia
„Miły” pan Makiejew – nowy ambasador Kijowa usidla Niemcy i jest pełen rusofobii

Stanowisko Strack-Zimmermann jest więc skierowane przeciwko żywotnym interesom Niemiec i całej Unii Europejskiej. Coraz większa eskalacja może leżeć w interesie niemieckich koncernów zbrojeniowych, za którymi lobbuje Strack-Zimmermann. W interesie Niemiec i kontynentu europejskiego nie leży jednak dążenie do coraz bardziej wszechstronnej konfrontacji militarnej, która może przerodzić się w trzecią wojnę światową.

Jest dobrze powiązana zarówno z transatlantycko zorientowanymi niemieckimi mediami, które chętnie dają jej czas antenowy na antyrosyjską propagandę, jak i z niemieckimi producentami broni oraz promotorami i spekulantami niemieckiej militaryzacji. Bije w bęben wojny i coraz większej wojny, dostaw broni na Ukrainę, z którymi mierzy się zupełnie bezkrytycznie, a nawet przemieniająco. Dla Strack-Zimmermann nie ma tłumionej prasy na Ukrainie, nie ma wyeliminowanej opozycji, nie ma ostrzału cywilów w Donbasie zachodnią bronią, nie ma linczu i nie ma dyskryminacji rosyjskiego języka i kultury. Lobbysta broni zaprzecza temu wszystkiemu.

Dla Strack-Zimmermann nie ma również historii tego obecnego konfliktu. Nie ma niuansów. Nie ma też dla nich żadnych zagranicznych interesów geopolitycznych. Demokratyczna Ukraina walczy z autorytarną Rosją i rzekomo broni niemieckich wartości. Tak proste, tak prymitywne jest to, co Strack-Zimmermann niestrudzenie powtarza w niemieckich talk show. Zaprzecza związkom w celu opowiedzenia historii, która jest tak prosta i chwytliwa, jak to tylko możliwe, która opowiada o całkowicie niewinnym kraju, który został zaatakowany przez złego sąsiada z czystej arbitralności i nieprzewidywalności. Naiwna opowieść o dobru i złu, w której Niemcy naturalnie muszą stanąć po stronie dobra. Przedstawia tę uproszczoną historię gestami całkowitej powagi. Cały jej wygląd, wybrana estetyka, którą się posługuje, służą pozorom racjonalnego obiektywizmu i poważnych kompetencji. Nic nie odnosi się tak mało do Stracka-Zimmermanna jak te dwa atrybuty. Nie jest to ani racjonalne, ani rozsądne, ani poważne.

ARD-Magazin Kontraste über Russland: Propaganda z pianą w ustach
Opinia
ARD-Magazin Kontraste über Russland: Propaganda z pianą w ustach

Wręcz przeciwnie, wszystko, co mówi Strack-Zimmermann, jest potwornym zniekształceniem rzeczywistych procesów i faktów. To, co Strack-Zimmermann mówi ze swojego talk-show, jest dalekie od rzeczywistości. Oczywiście jastrzębie w Bundestagu, podżegacze wojenni Baerbock, Habeck i Hofreiter nie mówią nic więcej niż Strack-Zimmermann. Różnica polega na tym, że Baerbock i Habeck prawdopodobnie wierzą w bzdury, które opowiadają, podczas gdy dr phil. Można założyć, że Strack-Zimmermann działa z chłodnej kalkulacji. Kalkulacja ta nie uwzględnia dobrobytu Niemiec i Europy jako punktu odniesienia, a przynajmniej jest znacznie podporządkowana interesom niemieckim firm zbrojeniowych.

Nie jest na sprzedaż, twierdzi o sobie Strack-Zimmermann. Przeciwdziałają temu jednak liczne fakty. Pierwsza wskazówka jest bardzo oczywista: każdy, kto jest tak głośny w sercu i rzekomo nieprzekupny, jak twierdzi o sobie Strack-Zimmermann, nie wchodzi do FDP, która od dziesięcioleci jest wstrząsana skandalami korupcyjnymi. W niemieckim krajobrazie partyjnym FDP jest symbolem korupcji politycznej, nawet przed CDU. Musisz zachować dość tolerancyjny, moralnie „elastyczny” stosunek do korupcji i lobbingu, aby wybrać tę partię jako swój polityczny dom.

Oprócz stanowiska przewodniczącej Komisji Obrony niemieckiego Bundestagu, która jest odpowiedzialna m.in. za zakup sprzętu dla Bundeswehry, Strack-Zimmermann jest członkiem zarząduFörderkreis Deutsches Heer. Cel stowarzyszenia „obejmuje wspólny wysiłek na rzecz wydajnej krajowej bazy przemysłowej dla wyposażenia niemieckiej armii i niemieckich sił lądowych jako całości”, zgodnie z samoopisem. Podobnie jak Gesellschaft für deutsche Wehrtechnik, którego członkiem prezydium jest również Strack-Zimmermann, Förderkreis Deutsches Heer jest stowarzyszeniem lobbingowym.

Zakaz od teraz: zaprzeczanie temu, co nie zostało udowodnione
Opinia
Zakaz od teraz: zaprzeczanie temu, co nie zostało udowodnione

Deutsche Gesellschaft für Wehrtechnik jest stowarzyszeniem zdominowanym przez przemysł zbrojeniowy, piszeLobbyControl w swoim rejestrze lobbystów Lobbypedia. Strack-Zimmermann jest również wiceprezesem Niemieckiego Towarzystwa Atlantyckiego, stowarzyszenia promującego NATO. Swoją pracą lobbingową Strack-Zimmermann jest oczywiście w konflikcie interesów, który jest nie tylko moralny, ponieważ jest posłanką do niemieckiego Bundestagu w Komisji Obrony.

W tym kontekście należy również wspomnieć o tym, że Strack-Zimmermann nie jest członkiem. Nie jest członkiem żadnego stowarzyszenia, które dąży do jakiejkolwiek formy wymiany lub współpracy z Rosją. Pogląd Stracka-Zimmermanna zawęża się nie tylko do sojuszu transatlantyckiego, ale także do wojska jako podstawowego środka „rozwiązania konfliktu”. Jeśli masz tylko młotek, każdy problem łatwo wygląda jak gwóźdź. A jeśli jesteś dobrze zaznajomiony z bronią jako lobbysta broni, wolisz szukać militarnych rozwiązań konfliktów politycznych.

Kiedy Strack-Zimmermann mówi o Rosji, mówi tylko na podstawie jednostronnych, propagandowych informacji. Nadal rozpowszechnia tę dezinformację. W przeciwieństwie do Baerbock, Strack-Zimmermann ukończył edukację naukową. Jest świadomy faktycznych deficytów pozycji, które rozkłada. Działa z pełną intencją. W związku z tym należy również pociągnąć do odpowiedzialności.

Paragraf 130 kodeksu karnego został dopiero niedawno zaostrzony. Abstrahując od jej osobistego konfliktu interesów jako lobbystki broni w Komitecie Obrony, nieuzasadniona propaganda, którą Marie-Agnes Strack-Zimmermann prezentuje publicznie, jest oczywiście podżeganiem do nienawiści. Obiektywnie może zagrozić spokojowi publicznemu. Zaprzecza również zbrodniom wojennym popełnionym i nadal popełnianym przez Ukrainę. Jest absolutnie jasne, że ta kobieta stanowi zagrożenie dla Niemiec i Europy.

One thought on “Najbardziej niebezpieczna kobieta w Niemczech: Marie-Agnes Strack-Zimmermann

  1. Ludzie są źli więc i świat jest zły …. ktoś jednak ten ludzki bajzel kiedyś posprząta … jednakże nie będzie to żaden człowiek ani grupa ludzi … człowiek – ludzie nie są w stanie tego zrobić sami z siebie z wielu licznych powodów … pozdrawiam.

Comments are closed.

%d bloggers like this: