Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

….”możesz klaskać w dłonie i uśmiechać się, ale jeśli jesteś zły, wiedzą o tym i jutro rano będziesz w gułagu” – DARPA realizuje Wizje Yuvala Harariego

Wizje konsultanta WEF Yuvala Harariego są realizowane przez DARPA: Regulacja emocjonalna i elastyczność poznawcza w mózgu powinny być zoptymalizowane

Program DARPA STRENGTHEN ma na celu modulowanie i optymalizację obwodów w mózgu odpowiedzialnych za regulację emocji i elastyczności poznawczej.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Program STRENGTHEN ma na celu identyfikację, modulację i ostatecznie optymalizację obwodów mózgu odpowiedzialnych za elastyczność poznawczą (CF) i regulację emocji (ER), aby zapobiec skutkom stresu traumatycznego przy jednoczesnym zmniejszeniu objawów związanych z chorobą psychiczną i samobójstwem” – program DARPA STRENGTH, 2022

18 listopada 2022 r. Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony Pentagonu (DARPA) będzie gospodarzem Dnia Wnioskodawców w ramach programu Strengthening Resilient Emotions and Agileble Cognition Through Engineering Neuroplasticity (STRENGTHEN).

„Program STRENGTHEN ma na celu identyfikację, modulację i ostatecznie optymalizację obwodów w mózgu odpowiedzialnych za elastyczność poznawczą (CF) i regulację emocjonalną (ER), aby zapobiec skutkom stresu traumatycznego przy jednoczesnym zmniejszeniu objawów związanych z chorobą psychiczną i samobójstwem” – czytamy w opisie programu.

„Obecne metody zapobiegania i leczenia tych konsekwencji wahają się od terapii mówionych do terapii elektrowstrząsowej, ale wszystkie mają model choroby i spójny cel łagodzenia objawów, a nie zajmowania się podstawowymi przyczynami sieci mózgowej.

STRENGTHEN „ma na celu zapobieganie i leczenie zmian w mózgu spowodowanych stresem traumatycznym poprzez rozwijanie neuro-mechanistycznego podejścia do oceny i optymalizacji elastyczności poznawczej i regulacji emocjonalnej” – program DARPA STRENGTH, 2022

Według DARPA „Zbieżne dowody sugerują, że cykl sztywności poznawczej i rozregulowania emocjonalnego leży u podstaw różnych zaburzeń psychicznych i że mukowiscydoza i ostry dyżur działają jako ważne mechanizmy ochronne przed stresem traumatycznym”.

STRENGTHEN „ma na celu zapobieganie i leczenie zmian w mózgu spowodowanych stresem traumatycznym poprzez opracowanie neuro-mechanistycznego podejścia do oceny i optymalizacji mukowiscydozy [elastyczność poznawcza] i ER [regulacja emocjonalna]”.

Oczekuje się, że departament badawczy Pentagonu wyda wezwanie do programu STRENGTHEN jeszcze w tym miesiącu.

NEAT nie koncentruje się na wykrywaniu kłamstw, rozpoznawaniu prawdy lub ocenie wiarygodności danej osoby, ale na agregowaniu przedświadomych sygnałów mózgowych w celu ustalenia, co ktoś uważa za prawdę” – DARPA NEAT Program, 2022

Na początku tego roku DARPA uruchomiła program Neural Evidence Aggregation Tool (NEAT), którego celem jest identyfikacja osób samobójczych poprzez pomiar i analizę ich przedświadomych sygnałów mózgowych.

„Łącząc najnowsze postępy w naukach kognitywnych, neuronauce, wykrywaniu fizjologicznym, nauce o danych i uczeniu maszynowym”, według DARPA, „program NEAT opracuje procesy, które mogą zmierzyć to, co dana osoba uważa za prawdę”.

Podczas gdy zdrowie psychiczne żołnierzy jest poważnym problemem dla Departamentu Obrony, aplikacje wyłaniające się z programu NEAT mają bardzo realny potencjał, aby dać rządom i korporacjom możliwość hakowania ludzi na poziomie przedświadomości.

Wyobraźmy sobie Koreę Północną za 20 lat, gdzie każdy musi nosić biometryczną bransoletkę, która monitoruje ciśnienie krwi, tętno i aktywność mózgu 24 godziny na dobę” – Yuval Harari, WEF, 2020

Słyszysz przemówienie „Wielkiego Przywódcy” w radiu, a oni wiedzą, co naprawdę czujesz – możesz klaskać w dłonie i uśmiechać się, ale jeśli jesteś zły, wiedzą o tym i jutro rano będziesz w gułagu” – Yuval Harari, WEF, 2020

Przemawiając do niewybieralnych globalistów na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos w 2020 r., Harari ostrzegł, że człowiek nie jest już tajemniczą duszą, ale raczej zwierzęciem, które można zhakować, które może być okrutnie monitorowane i kontrolowane przez podmioty publiczne i prywatne.

„Wyobraźcie sobie Koreę Północną za 20 lat, gdzie każdy musi nosić biometryczną bransoletkę, która monitoruje ciśnienie krwi, tętno i aktywność mózgu 24 godziny na dobę” – powiedział Harari w swoim przemówieniu „Jak przetrwać XXI wiek”.

„Jak przetrwać 21 wiek”, powiedział Harari w swoim przemówieniu „Jak przetrwać 21 wiek”. „Słyszysz przemówienie Wielkiego Wodza w radiu i wiesz, co naprawdę czujesz – możesz klaskać w dłonie i uśmiechać się, ale jeśli jesteś zły, oni o tym wiedzą i jutro rano będziesz siedział w gułagu.

„A jeśli pozwolimy na pojawienie się takich totalnych reżimów inwigilacji, nie myślmy, że bogaci i potężni będą bezpieczni w miejscach takich jak Davos” – dodał.

Dzięki programowi NEAT DARPA może poprzeć to, co powiedział Harari o mocy hakowania ludzi, którzy są wykorzystywani do dobrego – takich jak zapewnienie lepszej (psychicznej) opieki zdrowotnej – ale może również podjąć ryzyko stworzenia Stalina 21 wieku.

„Focused Pharma ma na celu zrewolucjonizowanie opieki nad zdrowiem psychicznym poprzez opracowanie zupełnie nowych leków psychoterapeutycznych, aby szybko zająć się powszechnymi zaburzeniami neuropsychiatrycznymi, takimi jak stres pourazowy, depresja, lęk i nadużywanie substancji” – DARPA Focused Pharma Program, 2019

Focused Pharma będzie pracować nad opracowaniem szybko działających leków o trwałych efektach, które wykraczają poza leczenie objawów choroby psychicznej i odnoszą się do podstawowych korzeni neurochemicznych „- DARPA Focused Pharma Program, 2019

Dział finansujący badania Pentagonu, który przechodzi od technologicznych do farmakologicznych rozwiązań w zakresie zdrowia psychicznego, ogłosił w 2019 r., że ma na celu „zrewolucjonizowanie opieki nad zdrowiem psychicznym poprzez opracowanie całkowicie nowych leków psychoterapeutycznych, aby szybko zająć się powszechnymi zaburzeniami neuropsychiatrycznymi, takimi jak stres pourazowy, depresja, lęk i nadużywanie substancji”.

Podczas gdy program STRENGTHEN ma na celu skupienie się na „inżynierii neuroplastyczności” poprzez technologię mózgu, program DARPA 2019 „Focused Pharma” czerpał inspirację z psychodelików w leczeniu żołnierzy z PTSD, depresją, lękiem i uzależnieniem od narkotyków.

DARPA przyznała, że bada leki z Grupy I w ramach przygotowań do programu Focused Pharma, ale doszła do wniosku, że nie byłoby pożądanego rezultatu, gdyby żołnierze mieli pełne halucynacje.

„Ponieważ takie leki działają na wiele receptorów neuroprzekaźników i podtypów receptorów w mózgu, nie będąc specyficznymi, bezkrytycznie aktywując liczne szlaki sygnałowe, mają znaczące skutki uboczne, w tym halucynacje.

„Efekty te, w połączeniu z ich nieprzewidywalnymi konsekwencjami, sprawiają, że leki są bezużyteczne w wojskowej opiece zdrowotnej”.

Focused Pharma nie przewiduje badań klinicznych na ludziach, ale pod koniec czteroletniego programu naukowcy muszą złożyć wniosek o nowy lek eksperymentalny do złożenia do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

DARPA od lat zajmuje się problemem chorób psychicznych za pomocą różnych środków farmakologicznych i technologicznych.

Jeśli masz wystarczająco dużo danych o mnie i wystarczającą moc obliczeniową i wiedzę biologiczną, możesz zhakować moje ciało, mój mózg, moje życie” – Yuval Harari, WEF, 2020

Podczas gdy postęp technologiczny w leczeniu chorób psychicznych może okazać się nieoceniony, mają również potencjał do hakowania ludzkości w bardzo nikczemny sposób.

Harari powiedział na WEF: „Aby zhakować ludzi, potrzebujesz dużo wiedzy biologicznej, dużej mocy obliczeniowej, a przede wszystkim dużo danych.

„Jeśli masz wystarczająco dużo danych o mnie i wystarczającą moc obliczeniową i wiedzę biologiczną, możesz zhakować moje ciało, mój mózg, moje życie. Możesz dojść do punktu, w którym znasz mnie lepiej niż ja sam”.

Rządy, korporacje i armie prawdopodobnie będą wykorzystywać technologię do zwiększania ludzkich umiejętności, których potrzebują, takich jak inteligencja i dyscyplina, zaniedbując inne ludzkie umiejętności, takie jak współczucie, wrażliwość artystyczna i duchowość „- Yuval Harari, WEF, 2020

Odnosząc się do fuzji człowieka i maszyny, Harari dodał, że to transhumanistyczne podejście może zasadniczo zmienić znaczenie bycia człowiekiem.

„Po czterech miliardach lat życia organicznego ukształtowanego przez dobór naturalny, jesteśmy na skraju wejścia w nową erę życia nieorganicznego ukształtowanego przez inteligentny projekt – nasz inteligentny projekt będzie nową siłą napędową ewolucji życia” – powiedział Harari.

„Rządy, korporacje i armie prawdopodobnie wykorzystają technologię, aby zwiększyć ludzkie umiejętności, których potrzebują, takie jak inteligencja i dyscyplina, zaniedbując inne ludzkie umiejętności, takie jak współczucie, wrażliwość artystyczna i duchowość.

„Rezultatem może być rasa ludzi, którzy są bardzo inteligentni i zdyscyplinowani, ale którym brakuje współczucia, wrażliwości artystycznej i duchowej głębi” – dodał.

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: