Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
965 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
757 views

Mistrzostwa Świata w Katarze to poligon doświadczalny dla dystopijnej technologii pay-by-face

Mistrzostwa Świata w Katarze to poligon doświadczalny dla dystopijnej technologii pay-by-face

Podobna do technologii stosowanej w Chinach.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Visa, oficjalny partner FIFA w zakresie technologii płatności, wykorzysta „innowacyjne” technologie płatności biometrycznych podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Oczekuje się, że ponad milion fanów piłki nożnej w Katarze weźmie udział w turnieju, który odbywa się co cztery lata.

Visa zainstalowała 5 300 terminali płatności zbliżeniowych na stadionach FIFA, dzięki czemu Mistrzostwa Świata w Katarze są najczęściej płatniczym turniejem organizowanym przez FIFA. Mistrzostwa Świata zapewniają Visa globalną scenę do testowania nowych technologii. W Katarze Visa przeprowadzi kilka ograniczonych projektów pilotażowych pokazujących przyszłość płatności.

We współpracy z Qatar National Bank i POP ID, Visa umożliwi ludziom płacenie biometrycznymi danymi twarzy.

Fizyczna karta lub aplikacja na smartfona nie jest już wymagana po pierwszej rejestracji.

Dostawca płatności przetestuje również natychmiastową kartę cyfrową. Po zeskanowaniu kodu QR natychmiast wydawana jest cyfrowa karta przedpłacona, którą można przechowywać w portfelu mobilnym.

W komunikacie prasowym ogłaszającym innowacyjne płatności, dr Saeeda Jaffar, Senior Vice President and Group Country Manager w GCC w Visa, powiedziała: „Jako wieloletni partner FIFA, Visa dąży do zapewnienia fanom piłki nożnej na całym świecie najlepszego sposobu płacenia w Katarze, jednocześnie doświadczając nowych, ekscytujących innowacji, takich jak połączenie sztuki, piłki nożnej i technologii w Masters of Movement Visa. Dzięki tysiącom terminali płatności zbliżeniowych FIFA World Cup Qatar 2022™ obiecuje, że stanie się najlepiej wyposażonym turniejem FIFA dla ponad miliona fanów, którzy przyjeżdżają, aby cieszyć się magią piłki nożnej.

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: