Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
276 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
276 views

Ksiądz ustala jadłospis potraw które „chętnie” zje chodząc „po kolędzie” -parafianie w szoku !!!

Cała Polska osłupiała. Ksiądz żąda takiego jedzenia podczas

chodzenia po kolędzie.

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niewiarygodne! Nagranie, które trafiło do sieci pochodzi z kościoła w Przegędzy (woj. śląskie). Ksiądz podczas ogłoszeń duszpasterskich postanowił podyktować parafianom, co chce zjeść podczas kolędy. Padła cała lista wymagań.

Nagranie z księdzem z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy podbija sieć. Duchowny podczas ogłoszeń duszpasterskich postanowił powiadomić parafian o swoich preferencjach jedzeniowych podczas kolędy. Padła cała lista wymagań od tego co pije, jaki chciałby obiad, kolację i deser. Internauci nie mogą uwierzyć w to, co widzą.

Zanim ksiądz z Przegędzy podyktował całe menu, poprosił o podwózkę. Jest to tradycją w wielu mniejszych gminach i miejscowościach, więc nie stanowi wielkiego zaskoczenia. Jednak forma, w jakiej zrobił to ksiądz ze śląskiej parafii może być dla wielu zaskakująca.

Można… proszę, o ile to jest możliwe, żeby przyjechać po mnie i po ministrantów autem 10 minut przed kolędą i potem nas odwieźć. Gdyby to był jakiś problem lub tu gdzieś blisko, to oczywiście nie trzeba przyjeżdżać – powiedział stanowczo.

Ksiądz mówi, co chce zjeść podczas kolędy. Podał całą listę wymagań

Następnie ksiądz postanowił poinformować parafian, że bardzo chętnie skorzysta z ich gościnności i zje w niektórych domach posiłek. Na początku jego wypowiedź brzmiała jak żart, jednak z czasem lista wymagań była coraz dłuższa i bardziej szczegółowa.

eśli chodzi o posiłki, to z chęcią zjem, ale nie w każdym domu, nie jestem w stanie w każdym domu czegoś zjeść, albo w co drugim. Ale tak mniej więcej w połowie i na końcu z chęcią coś zjem. Natomiast ja jestem na diecie i niewiele mogę, także trzeba też uważać na to – oznajmił bez skrępowania duchowny.

Ksiądz na diecie mówi, co chciałby zjeść podczas kolędy. Jego menu uwzględniło również napoje. – Jeśli chodzi o picie, to piję tylko zwykłą czarną herbatę, bez żadnych dodatków, jeszcze taką słabszą. To jest jedyne co piję – dowiadują się parafianie. Następnie duchowny mówi o… kolacji.

Jeśli chodzi o jakąś kolację, to najlepiej jest zimna płyta, bo wtedy zjem po prostu co tam mogę, wybiorę sobie pojedyncze jakieś rzeczy. Pieczywo białe, bez dodatków. Jeśli chodzi o jakieś ciasta to najlepiej babka lub drożdżowe jakieś lekkostrawne nie takie jakieś ciężkostrawne – podsumował.

Autor: WIP

źródło : O2,pl

5/5 - (1 vote)

2 thoughts on “Ksiądz ustala jadłospis potraw które „chętnie” zje chodząc „po kolędzie” -parafianie w szoku !!!

  1. Szkoda, że te czy inne pomysły kościoła katolickiego nie trzeźwią ludzi … jak jest w Biblii napisane nie wszyscy będą zbawieni i nie wszyscy co mówią „Panie, Panie” wejdą do Królestwa Niebieskiego … ja ogólnie mam to w odwłoku – nie przyjmuję żadnych kolęd, nie należę do kościoła (żadnego) … te głupoty to dal oczadziałych łowiecek kościoła katolickiego … i tyle w temacie.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: