Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Główne rzeki na całym świecie doświadczają suszy w tym samym czasie: DLACZEGO?

3.7/4 - (3 votes)
Zdjęcie: Główne rzeki na całym świecie doświadczają suszy w tym samym czasie: DLACZEGO?

 

Wydaje się, że coś złego dzieje się ze światowymi zasobami wody, ponieważ jeziora i rzeki pozornie wszędzie wysychają z powodu suszy, w niektórych przypadkach, ale z nieznanych przyczyn w innych.

Ostrzegaliśmy was, że kilka odcinków rzeki Mississippi musiało zostać zamkniętych z powodu rekordowo niskiego poziomu wody, ale być może jeszcze nie słyszeliście o rzece Nil w Afryce, która jest w stanie kryzysu z powodu braku wody .

Od 6 listopada Egipt będzie gospodarzem konferencji klimatycznej COP27, na której prawie 100 głów państw spotka się, aby omówić tragiczny stan rolnictwa w tym niegdyś żyznym regionie świata.

Nil jest głównym źródłem wody nie tylko dla Egiptu, ale także dla Sudanu, Sudanu Południowego i Etiopii. Jest to również, podobnie jak Mississippi, rzeka o kluczowym znaczeniu gospodarczym, która wspiera zarówno rolnictwo, jak i rybołówstwo.

„Nil jest najdłuższą rzeką w Afryce. Dorzecze ma około 6650 km długości i obejmuje jedenaście krajów: Demokratyczną Republikę Konga, Tanzanię, Burundi, Rwandę, Ugandę, Kenię, Etiopię, Erytreę, Sudan Południowy, Republikę Sudanu i Egipt” — donosi wyjaśnić.

Bez wody świat się zawali

Rzeka Indus w Azji t jest kolejnym ważnym źródłem wody, które boryka się z poważną suszą po kilku miesiącach zbyt dużej ilości wody z powodu powodzi.

Wody powodziowe z Amazonii zniszczyły uprawy i zatopiły całe społeczności, tylko po to, by opaść i pozostawić region bardziej suchy niż powinien. Pozostaje katastrofalna sytuacja dla Peru, Kolumbii i Brazylii, z których wszystkie polegają na nawodnieniu i działalności gospodarczej Amazonii.

W Europie Ren obserwuje podobne spadki poziomu wody, które podobnie jak Mississippi uniemożliwiły handel przez niektóre części.

Europa jest również pogrążona w poważnym kryzysie energetycznym, który pogłębia fakt, że spadający Ren utrudnia Niemcom pozyskiwanie węgla jako ostatnią deskę ratunku, aby uniknąć sytuacji, w której nie ma światła tej ciemnej zimy .

„Przepływa przez Szwajcarię, Liechtenstein, Austrię, Niemcy, Francję i Holandię, gdzie wpada do Morza Północnego” — wyjaśnia jeden z raportów o znaczeniu Renu.

Następnie mamy rzekę Jangcy w Chinach – trzecią co do długości na świecie – która również wysycha jak inne. Powoduje to poważne problemy dla rozwijającego się reżimu komunistycznego, który opiera się na elektrowni wodnej Jangcy .

Raporty wskazują, że obecny stan Jangcy jest „rekordowy” pod względem szkód spowodowanych przedłużającą się suszą. Ma to również wpływ na żeglugę wzdłuż rzeki, zmuszając kilka dużych firm do zawieszenia działalności.

Na południowym zachodzie Ameryki dorzecze rzeki Kolorado jest podobnie suche jak kość, narażając stany takie jak Kalifornia, Nevada, Arizona, Kolorado, Utah i Nowy Meksyk, które są uzależnione od tego ważnego naturalnego zasobu wody.

Jezioro Mead, które zasila Las Vegas, konsekwentnie spada do poziomów nigdy wcześniej nie widzianych od czasu zbudowania tamy. To złowróżbnie wróży dużym miastom, takim jak Vegas, Phoenix, a także obszarowi Los Angeles w południowej Kalifornii.

Rzeka Indus w Azji to kolejne źródło wody, które się kurczy, pozostawiając rybaków bez możliwości dalszego utrzymania. Indus od wieków pozostaje centralnym punktem cywilizacji w Azji Południowej i Środkowej, w tym w Pakistanie, gdzie uprawy, które wyżywią 220 milionów ludzi, wymagają z niego wody.

„Istnieje duchowa susza, która pożera Amerykę od dziesięcioleci” – napisał jeden z komentatorów, przedstawiając metaforę obecnej sytuacji wodnej w Stanach Zjednoczonych.

Świat jest w poważnych tarapatach. Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, odwiedź witrynę Collapse.news .

Źródła tego artykułu obejmują:

StrangeSounds.org

NaturalNews.com

France24.com

APNews.com

NaturalNews.com

NaturalNews.com

TheGuardian.com

NPR.org

 

%d bloggers like this: