Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
443 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1033 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
813 views

Elon Musk mówi, że w przyszłym tygodniu udzieli „amnestii” zawieszonym kontom na Twitterze

Elon Musk na smartfonie umieszczonym na drukowanych logo Twittera, 28 kwietnia 2022 r. (Dado Ruvic/Illustration/Reuters)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy właściciel  Twittera , Elon Musk , powiedział w czwartek, że zacznie udzielać „amnestii” dla niektórych wcześniej zablokowanych kont na platformie mediów społecznościowych od przyszłego tygodnia.

Ten ruch oznacza odwrócenie poprzednich zasad witryny dotyczących moderowania treści.

„Ludzie przemówili” – napisał w czwartek Musk na Twitterze. „Amnestia zaczyna się w przyszłym tygodniu. Vox Populi, Vox Dei” – dodał, co po łacinie oznacza „głos ludu, głos Boga”.

Tweet Muska był odpowiedzią na ankietę  przeprowadzoną w środę, w której zapytał swoich obserwujących na Twitterze, czy platforma powinna „zaoferować ogólną amnestię zawieszonym kontom, pod warunkiem, że nie złamali prawa ani nie angażują się w rażący spam?”

Wyniki tej ankiety, która zakończyła się w czwartek około 12:45 ET, pokazały, że 72,4 procent jego zwolenników opowiedziało się za ruchem, a 27,6 procent było przeciwnych.

Oddano łącznie 3 162 112 głosów.

Musk nie podał dokładnych szczegółów, w jaki sposób Twitter ustaliłby, które konta zostały zawieszone za łamanie prawa lub angażowanie się w „rażący spam”, a które nie.

Pojawiły się jednak pewne obawy, na przykład Alejandra Caraballo, instruktor kliniczny w klinice prawa cybernetycznego Harvard Law, w raporcie The Washington Post .

„To, co robi Musk, jest egzystencjalnie niebezpieczne dla różnych zmarginalizowanych społeczności. To jak otwarcie bram piekła, jeśli chodzi o spustoszenie, jakie spowoduje” – powiedział Caraballo.

Reaktywacja Trumpa na Twitterze

Ogłoszenie biznesmena-miliardera dotyczące przywrócenia zablokowanych kont pojawia się wkrótce po tym, jak reaktywował konto na Twitterze byłego prezydenta Donalda Trumpa po podobnej ankiecie, w której zapytał użytkowników o opinie na ten temat.

Wyniki tej ankiety pokazały, że 51,8 procent użytkowników chciało przywrócić konto Trumpa, a 48,2 procent nie.

Przed przywróceniem konta Trump został zablokowany przez Twittera na zamknięte konto, które ma ponad 87 milionów obserwujących, z powodu rzekomego „naruszenia polityki gloryfikacji przemocy”.

Nie opublikował jeszcze postu na nowo przywróconym koncie po tym, jak wcześniej zasugerował, że nie jest zainteresowany ponownym dołączeniem, preferując zamiast tego własną stronę w mediach społecznościowych, Truth Social.

Zdjęcie z czasów epokowych
Zawieszone konto prezydenta USA Donalda Trumpa na Twitterze pojawia się na ekranie iPhone’a, 8 stycznia 2021 r. (Justin Sullivan/Getty Images)

Pomimo braku wpisów na stronie, decyzja Muska o przywróceniu konta Trumpa nie spotkała się z uznaniem grup aktywistów, którzy od tego czasu namawiają firmy do wycofania wydatków na reklamę na platformie z powodu obaw, że platforma nie jest już „bezpieczna”.

Przywódcy ponad 60 grup aktywistów wchodzących w skład koalicji „Stop Toxic Twitter” opublikowali w niedzielę oświadczenie , w którym twierdzą, że Musk zmienił Twittera w „piekło dezinformacji, nienawiści i ekstremizmu”, przywracając konto byłego prezydenta.

Koalicja twierdziła również, że Musk wycofał się z obietnicy ustanowienia „rady moderacji treści” przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących przywrócenia niektórych kont.

„O ile nie można zaufać Muskowi w egzekwowaniu wcześniejszych standardów społeczności Twittera, platforma nie jest bezpieczna dla użytkowników ani reklamodawców” – dodała koalicja.

Z kolei Musk oskarżył koalicję ugrupowań działaczy politycznych i społecznych o zerwanie porozumienia w sprawie rady moderacji treści.

„Duża koalicja grup działaczy politycznych/społecznych zgodziła się nie próbować zabijać Twittera przez pozbawianie nas przychodów z reklam, jeśli zgodzę się na ten warunek”, ale ostatecznie „złamali umowę”, powiedział Musk 23 listopada, zapytany przez użytkownika Twittera w sprawie braku takiej rady.

Odkąd Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów w zeszłym miesiącu, dyrektor generalny Tesli przywrócił szereg kont, które wcześniej były zbanowane lub zawieszone, w tym organizację non-profit nadzorującą dziennikarstwo śledcze Project Veritas i republikańską przedstawicielkę Marjorie Taylor Greene (R-Ga.).

Biznesmen powiedział w zeszłym tygodniu, że Twitter ma nową politykę „wolności słowa, ale nie wolności zasięgu”, dodając, że platforma nie będzie promować i demonetyzuje tweety angażujące się w mowę nienawiści lub inne „negatywne” treści.

„Nie znajdziesz tweeta, chyba że go specjalnie wyszukasz, co nie różni się od reszty Internetu [sic]” –  powiedział Musk.

https://www-theepochtimes-com.

4.5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: