Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
961 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
755 views

DZIENNIKARZ KTÓRY PODAŁ INFORMACJE O ATAKU RAKIETOWYM ROSJI NA POLSKĘ STRACIŁ PRACĘ

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według serwisu internetowego Daily Beast dziennikarz śledczy James LaPorta został zwolniony w poniedziałek. Był on autorem tekstu wraz z Johnem Leicesterem, również z AP. Drugi z dziennikarzy zachował jednak swoją posadę.

 

„Rygorystyczne standardy redakcyjne i praktyki Associated Press mają kluczowe znaczenie dla misji AP jako niezależnej organizacji informacyjnej. Aby zapewnić, że nasze raporty są dokładne, uczciwe i oparte na faktach, przestrzegamy i egzekwujemy te standardy, w tym te dotyczące korzystania z anonimowych źródeł – powiedział rzecznik agencji dla serwisu Daily Beast.

15 listopada, w dniu wybuchu w Przewodowie, agencja AP przekazała, że na miejscowość spadły dwie zbłąkane rosyjskie rakiety. W depeszy powołano się na wysokiego rangą funkcjonariusza amerykańskiego wywiadu. Wiadomość, w ślad za AP, przekazały inne media.

Wybuch w Przewodowie. Dziennikarz AP zwolniony

Kilkadziesiąt minut po nadejściu depeszy AP, głos zabrał rzecznik Pentagonu Patrick Ryder. Jak przekazał wówczas, „znane są nam doniesienia prasowe, jakoby dwie rosyjskie rakiety uderzyły w teren Polski w pobliżu Ukrainy, ale nie możemy potwierdzić żadnych informacji na temat”.

Polskie władze odniosły się do eksplozji w nocy. Informowano wówczas, że w miejscowość uderzyła rakieta, najprawdopodobniej produkcji radzieckiej. Nie informowano wówczas, kto ją wystrzelił.

W wyniku eksplozji rakiety w suszarni zboża w Przewodowie zginęło dwóch mężczyzn.

Według wstępnych ustaleń rakieta była najprawdopodobniej elementem ukraińskiej obrony powietrznej i wszystko wskazuje na to, że do eksplozji doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. 15 listopada Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę,

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-22/dziennikarz-ap-zwolniony-poinformowal-ze-rosja-wystrzelila-rakiety-na-polske-w-przewodowie/?ref=slider

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: