Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
519 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1078 views

Duda daje się nabrać na rosyjskich dowcipnisiów i przekazuje bardzo wrażliwe informacje o zamachach bombowych w Polsce (VIDEO)

Duda daje się nabrać na rosyjskich dowcipnisiów i przekazuje bardzo wrażliwe informacje o zamachach bombowych w Polsce (VIDEO)

Polski prezydent Duda został oszukany do ujawnienia bardzo wrażliwych informacji rosyjskim dowcipnisiom udającym francuskiego prezydenta Macrona.

Polski prezydent Duda zaczął rozmawiać z dowcipnisiami, bo myślał, że rozmawia z prezydentem Francji Macronem.

Incydent został zgłoszony przezSFGate:

Rosyjscy komicy podający się za prezydenta Francji oszukali polskiego prezydenta Andrzeja Dudę, aby przekazał im poufne informacje po tym, jak pocisk eksplodował we wschodniej Polsce w zeszłym tygodniu.

Biuro Dudy potwierdziło we wtorek, że w zeszłym tygodniu został on przekazany osobie podającej się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Biuro Dudy powiedziało, że było to jedno z wielu międzynarodowych telefonów, które prezydent otrzymał w napiętym czasie 15 listopada, krótko po tym, jak pocisk uderzył we wschodnią Polskę, w pobliżu granicy z Ukrainą, zabijając dwóch mężczyzn. Według NATO i polskiego rządu pocisk najprawdopodobniej pochodził z ukraińskiego systemu obrony powietrznej wystrzelonego w odpowiedzi na rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy.

W nowym nagraniu, opublikowanym na YouTube przez rosyjskich dowcipnisiów Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stoljarowa, znanych jako Vovan i Lexus, słychać, jak Duda dziękuje człowiekowi, którego uważa za Macrona, za jego telefon.

Duda po angielsku relacjonuje incydent rakietowy, swoje plany zasięgnięcia opinii NATO i bardzo uważa, aby nie pogorszyć sytuacji z Rosją, która najechała sąsiednią Ukrainę 24 lutego.

W rozmowie telefonicznej Duda podziękował Macronowi za rozmowę, a następnie jeszcze tego samego dnia mówił o ataku na Polskę. Prawdopodobnie były to rosyjskie rakiety” – powiedział Duda o wydarzeniach tamtego dnia.

Duda powiedział, że rozmawiał z Bidenem i Biden nie wierzy, że Rosja stoi za pociskami. Duda dodał, że prezydent Ukrainy Zelinsky jest „absolutnie pewien, że są to rosyjskie rakiety”. Żeliński powiedział też Dudzie, że nie jest możliwe, aby pocisk został zestrzelony przez Ukraińców.

Duda mówi dalej, że nie chce wojny z Rosją. Następnie potwierdza, że jego minister spraw zagranicznych potwierdził, że jest to rosyjski pocisk. Pocisk został wyprodukowany w Rosji, ale obie strony mają rosyjskie pociski.

AP początkowo informowała, że był to rosyjski pocisk, ale kilka godzin później wycofała swój raport, twierdząc, że pocisk pochodzi z Ukrainy.

[Uwaga redaktora: We wcześniejszej wersji artykułu z 15 listopada 2022 r. Associated Press fałszywie poinformowała, w oparciu o informacje od wysokiego rangą urzędnika amerykańskiego wywiadu, który chciał pozostać anonimowy, że rosyjskie pociski wleciały w Polskę, zabijając dwie osoby. Późniejsze doniesienia pokazały, że pociski były produkcji rosyjskiej i najprawdopodobniej wystrzelone przez Ukrainę w celu obrony przed rosyjskim atakiem. AP wycofała artykuł].

Podpis filmu, opublikowany na YouTube kilka godzin temu, brzmi:

Vovan i Lexus dotarli do Andrzeja Dudy w nocy, kiedy rozmawiał z przywódcami NATO o sytuacji dotyczącej ukraińskiej rakiety, która uderzyła w Polskę. Telefon został wykonany w imieniu francuskiego prezydenta Macrona.

Rosyjscy dowcipnisie Vovan i Lexus płatali figle polskiemu prezydentowi w lipcu 2020 r., dzwoniąc do niego w imieniu sekretarza generalnego ONZ i gratulując mu zwycięstwa w wyborach.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: