Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

Czas, pieniądze i ludzie się zmieniają. Kryzysy płynności nie.

„Ta gra nie została zrealizowana z powodu wrzucenia na rynek miedzi wartej miliony dolarów, aby powstrzymać wrogie przejęcie niepowiązanej organizacji”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panika jest sposobem na utrzymanie władzy

Wpis gościnny autorstwa Kane’a McGukina, który publikuje The Mesh Point Substack

Historia pieniądza i wielkich finansów jest długa i bogata. To świat systemów ekonomicznych i korporacji zbudowanych na wyżyny tylko po to, by runąć w dość oczywistych, ale „nieoczekiwanych” momentach.

Jeśli się zagłębisz. Jeśli podążysz szlakiem pieniądza na przestrzeni setek lat i poprzez różne podobne, ale różne schematy gospodarcze i systemy monetarne. Przekonasz się, że pieniądze prowadzą do chciwości > chciwość prowadzi do lewarowania > a lewarowanie prowadzi do ostatecznego kryzysu płynności . Są to wydarzenia, które doprowadzają do upadku systemów finansowych.

Na początku możesz być zaskoczony. Ale po głębszej analizie zaczniesz zauważać pewien wzór. Zmieniają się daty, zmieniają się nazwiska i zmieniają się bańki aktywów. Kryzysy płynności są zawsze takie same.

Nie ma nic nowego pod słońcem.

Cytat otwierający dotyczy firmy Knickerbocker Trust Company, która była zapałką, która wznieciła pożar wywołujący panikę w 1907 roku

Problemem człowieka są pieniądze, a problemem pieniędzy jest człowiek

W świetle upadku Voyagera, Celsjusza, 3 Arrows, BlockFi, a teraz ich zbawiciela FTX, cytat otwierający mówi wszystko. W ciągu ostatnich kilku dni, gdy zabezpieczenia się rozwinęły, żaden składnik aktywów, firma ani protokół nie pozostały nienaruszone. Ani nawet bitcoina.

Ponieważ kryzys płynności to kryzys płynności i wszystkie one się rymują. Wszyscy maszerują w podobnym rytmie.

Jeśli zmienimy tylko słowo tu czy tam, melodia jest całkiem wyraźna. Na przykład w cytacie otwierającym, jeśli zmienimy „miedź” na „Tokeny FTT”, przejdziemy z 1907 do 2022 roku.

Ten hazard się nie powiódł z powodu zrzucenia na rynek milionów dolarów tokenów FTT, aby powstrzymać wrogie przejęcie w niepowiązanej organizacji.

„Zaledwie dziesięć lat przed kryzysem bank urósł z 10 milionów dolarów depozytów do 61 milionów dolarów. Upadek tak prestiżowej instytucji finansowej nieuchronnie spowodował, że zamieszanie rozprzestrzeniło się na cały system bankowy”. ~ FinNotatki

W skrócie, jest to bitwa, którą widzieliśmy między Samem Bankmanem-Friedem z FTX a Changpeng Zhao z Binance. Bitwa, która powaliła dom i wywołała strach na rynku Crypto i przyniosła prawdopodobnie duże straty wielu zwolennikom TradFi.

W momentach kryzysowych płynność spada, aż opadnie kurz i pojawią się nowi gracze. To momenty kryzysowe zwykle resetują zasady. Ponownie definiują graczy, przesuwają stosy i rozpoczynają grę od nowa. Dlatego cechy kryzysu płynności mają charakter powtarzalny. W okrężny sposób, gdy zobaczysz jeden, widziałeś je wszystkie.

 

Katastrofa finansowa nie jest niczym nowym. W wielu różnych momentach historii człowiek rozwijał nowe technologie monetarne, które popychają społeczeństwo do przodu. Z jednym zastrzeżeniem. Nie byliśmy w stanie tego zrobić bez unikania chciwości, załamań płynności i paniki.

Niezależnie od tego, czy chodzi o skonstruowany przez Alexandra Hamiltona system finansowy Stanów Zjednoczonych po wojnie rewolucyjnej, Dziką bankowość, Panikę 1907 r., Wielki Kryzys, Kryzys oszczędności i pożyczek, Azjatycki kryzys walutowy, Krach 2000 r. czy Wielką recesję 2008 r. te paniki i kryzysy wyglądają bardzo podobnie.

 

Możesz zmienić nazwiska ludzi i czas wydarzeń, ale podręcznik orkiestracji jest dobrze udokumentowany.

Zaczyna się od obszaru, który jest lekko regulowany do całkowicie nieuregulowanego. Rynek zostaje opanowany przez doświadczonych graczy, którzy pompują wzrost w sposób wykładniczy. Naciągacze osiągają pokaźne zyski. Atrakcja, która przynosi więcej. Chciwość wymyka się spod kontroli, gdy zabezpieczenia wysychają, a kupujący znajdują się poza punktem bez powrotu. Gdy kupi ostatni kupujący, muzyka ustaje, a upadek zaczyna się żywić.

To historia opowiadana wiele razy w ciągu ostatnich kilkuset lat na rynkach finansowych. Taki, który rozegrał się ponownie wraz z upadkiem FTX i innych kryptowalut w 2022 roku.

Inwestorzy FTX i sponsorzy finansowi

W powietrzu unosi się euforia. Nowy system finansowy oznacza stworzenie nowego zestawu szyn finansowych. Wprowadzenie nowego zestawu elit, które rzucą wyzwanie starej gwardii politycznej. Gdy nowy środek monetarny przepływa przez system, obserwujemy wzrost zainteresowania i tworzenie się baniek. Istnieje zachęta do dźwigni, tęsknota za chciwością, która ostatecznie prowadzi do zakwestionowania starej gwardii i jej zasad. Bitcoin i ekosystem kryptowalut nie różnią się od siebie, ponieważ widzieliśmy, jak te cechy ujawniają się w ciągu ostatnich kilku lat.

Bitcoin, Crypto i DeFi stanowią wyzwanie dla regulacji w przypadku awarii FTX

To, co zaczyna się jako kpina, szybko przeradza się w bitwę. Nieprawdopodobne staje się potężnym pretendentem, ponieważ inkubacja odbywa się na nieuregulowanych rynkach. Często ten nowy nowicjusz podejmuje wyzwanie, zapewniając pomoc tym, którzy zostali pozostawieni na pastwę losu przez zagorzałą, nieprzydatną politykę, która jest przestarzała pod względem zdolności do zaspokajania potrzeb ludzi w nowych czasach.

„Upadek Knickerbocker Trust Company był tylko początkiem, a nie końcem paniki, która miała ogarnąć burzliwy i szybko rozwijający się naród wkraczający w XX wiek”. ~ Panika z 1907 roku

„Biorąc pod uwagę fundamentalne czynniki, które powinny wspierać popyt na mieszkania, uważamy, że wpływ kłopotów w sektorze subprime na szerszy rynek mieszkaniowy będzie prawdopodobnie ograniczony”. ~Ben Bernanke, 2007

„Kiedy taśma zalega na dziesięć minut lub pół godziny, Giełda i jej działania znikają jak gdyby za chmurą. W rezultacie skromny ticker – który do tej pory wszyscy uważali za coś oczywistego – nagle stał się wielkim problemem giełdy”. ~ Collier’s / Unknown , 1928

Te paniki, choć mają charakter monetarny, są spowodowane przez człowieka i ręcznie pod powierzchnią. Jak przedstawiono w Tragedy and Hope , The Secrets of the Federal Reserve, Lords of Finance, The Creature from Jekyll Island oraz w wielu innych książkach historycznych i oficjalnie udokumentowanych relacjach.

Doświadczenie to wszystko, czego potrzebujesz. Aby stać się dobrze zorientowanym w jednym. W okrężny sposób sprawia, że ​​​​jesteś dobrze zorientowany we wszystkim.

Niezależnie od tego, czy są to spotkania za zamkniętymi drzwiami w 2008 roku, które wyłonią zwycięzców (JP Morgan) i przegranych (Bear Sterns i Lehman Brothers) w celu przekształcenia Wall Street. Albo to żelazne pięści i zamknięte spotkania przy drzwiach z 1907 roku, które prowadził sam John Pierpont Morgan . Nie różnią się zbytnio od umowy SBF / CZ na Twitterze z 2022 roku.

W każdym kryzysie cele są jasne i takie same. Potasuj talię. Utrzymaj moc. Uruchom ponownie muzykę. Ale pozostaw kontrolę w rękach wewnętrznego kręgu.

„Zagrożone upadkiem były także firmy maklerskie, które zajmowały się transakcjami giełdowymi. Płacili niebotyczne oprocentowanie pożyczek, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań. Morgan zebrał 25 milionów dolarów „puli pieniężnej” na udzielanie im pożyczek o niższym oprocentowaniu, unikając niemal pewnego krachu na giełdzie. Ale największa firma maklerska na Wall Street, Moore & Schley, miała 25 milionów dolarów długu. Bankructwo tej kluczowej firmy wciąż może wywołać krach na giełdzie. Morgan zwołał spotkanie w Bibliotece Morgana. Zebrał bankierów z miejskich firm handlowych i powierniczych, umieścił ich w oddzielnych pokojach, zamknął drzwi wejściowe i trzymał klucz w kieszeni, dopóki nie mógł wynegocjować umowy. Spotkanie przeciągnęło się do późnej nocy. Bankierzy z firm powierniczych sprzeciwiali się łączeniu swoich rezerw, aby powstrzymać panikę, ale negocjacje trwały. o 4:30 rano, Morgan w końcu zmusił ich do podpisania umowy. Wezwał bankierów z firmy powierniczej do ratowania swoich braci bankierów, którzy zmagali się z runem na ich depozyty. Ze swojej strony Morgan obiecał uratować dom maklerski Moore & Schley. –JP Morgan, Panika 1907 i ustawa o Rezerwie Federalnej

Paul Warburg z Niemiec zbudował rezerwę federalną w USA
źródło: Sekrety Rezerwy Federalnej

Paniki zdarzają się z powodu pieniących się i luźnych interesów finansowych.

Jeśli jednak zejdziesz do króliczej nory, przekonasz się, że mniej chodzi o banki, a bardziej o celowe sidła, które mają na celu pchnięcie lub utrzymanie władzy i kontroli. Podobnie jak w przypadku 1907 r., panika została stworzona jako sposób na usprawiedliwienie Banku Rezerwy Federalnej (1913), który w przeciwnym razie nie zostałby zaakceptowany przez ludzi. Dokładniej, nie bank w stanach, które miały być kierowane z daleka.

Bank of England / Rothschild Powiązania i kontrola amerykańskich firm bankowych

Podczas gdy Stany Zjednoczone zostały ustanowione jako wolny kraj, Alexander Hamilton przyjął praktyki bankowe Anglii i przez pierwsze sto lat przywróciliśmy władzę poprzez połączoną sieć JP Morgan, Rezerwy Federalnej Paula Warburga , Kuhna, Loeb & Co. (Lehman Brothers) oraz budowanie społeczeństwa przemysłowego i konglomeratów medialnych, które służyły propagandzie tym, którzy byli blisko, ale byli kontrolowani z daleka. W tym względzie uwolniliśmy się, ale utrzymaliśmy bezpośredni związek z Rotszyldami, o których mówi się, że kontrolują globalny kartel bankowy od połowy do końca XVIII wieku.

Panika jest sposobem na utrzymanie władzy

Dziś, w łańcuchu czasowym historii, znajdujemy się w punkcie pełnym chaosu i konfliktów. Niezależnie od tego, czy chodzi o zepsute pieniądze, kryzysy, spory polityczne, czy geopolityczne bitwy monetarne i cybernetyczne. Znajdujemy się w świecie erozji wartości i zepsutego pieniądza.

Propaganda grzmi z obu stron i przeskakuje z jednego kraju do drugiego. Zniekształcając skupienie nie jednego, ale wszystkich. To nie przypadek. To klasyczna opowieść o walce dobra ze złem.

Historia, która zaczęła się od Adama i Ewy i przekształciła się w Rotszyldowską formułę sukcesu bankowego. Wyartykułuj sposoby, nie przez przypadek, ale zgodnie z projektem. Stworzony, by siać chaos… ze wszystkich stron, tak aby ci pośrodku byli gotowi do zysku niezależnie od wyniku.

 

Formuła Rothschilda to nic innego jak tworzenie rynku. Tworzenie rynków na skalę światową. Rynki, które wywołują wojnę. Rynki, które tworzą chaos. Rynki pozbawione pokoju. Ponieważ nikt nie jest lojalny, finansuje obie strony, aby stworzyć popyt, który napędza kryzys płynności, tak że kapitał skupia się z powrotem w ich rękach. W ręce kartelu.

Po wielu zebraniach dochodzę do wniosku, że na samej górze znajduje się Formuła Rothschilda. Wypchnięty w świat przez zasady i praktyki ustanowione przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS).

Polityka jest następnie prowadzona przez MFW, Bank Światowy i Światowe Forum Ekonomiczne. Zlecenia te są przekazywane do Rezerwy Federalnej, której biuro NYFRB wykonuje zlecenia na rynki, powodując reakcję wszystkich innych światowych banków centralnych. Albo zgodnie, albo pod prąd. Wszystko zależy od ich indywidualnej tolerancji na ból ich ludzi.

To właśnie widzieliśmy w historii monetarnej człowieka. Nie inaczej jest w ostatnich latach. Konflikty geopolityczne powstały i przenoszą się na rynki finansowe w tym samym czasie, gdy budowany jest nowy system finansowy i koleje. Walka toczy się na wielu frontach. I polityczne, i finansowe. Ustalane są nowe zasady.

Zasady, które przynoszą sukces i dają moc, bo tak działają kryzysy płynności. Tasują leżaki, konsolidują władzę i scentralizowaną kontrolę w ręce nielicznych.

Kontroluj pieniądze, kontroluj ludzi. Złamać pieniądze, złamać ludzi.

Napraw pieniądze… Napraw świat.

https://bombthrower-com.translate.goog/time-money-and-people-change-liquidity/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: