Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
965 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
756 views

Cała Ukraina bez energii elektrycznej .Intensywny ostrzał Kijowa ,miasto bez wody !!!

Ukraina. Cały kraj odcięty od zasilania. Masowa awaria też w Mołdawii .

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Na całym terytorium Ukrainy na 24 godziny wyłączone jest zasilanie” – przekazał na Twitterze Oleksy Goncharenko, ukraiński deputowany. To skutek środowego zmasowanego ostrzału Ukrainy przez Rosjan. Z tego powodu także ponad 50 proc. Mołdawii odcięte jest od prądu.

Szpitale, porodówki i domy matki, sklepy spożywcze, stacje benzynowe są bez prądu” – dodał Goncharenko. Rosjanie od popołudnia ostrzeliwują cały teren Ukrainy.

Wyłączone i odcięte elektrownie

W środę w elektrowni atomowej Piwdennoukrainsku na południu Ukrainy zamknięto część bloków. Powodem była utrata zasilania wywołana rosyjskim ostrzałem. Energoatom zapewnia, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa. – Wszystko jest w porządku z elektrownią. Nie ma gdzie generować prądu” powiedział rzecznik firmy, cytowany przez Reutersa.

Wyłączone są także bloki w elektrowni atomowej w mieście Chmielnicki na zachodzie kraju. Cały region został również odłączony od sieci energetycznej i od wody, przekazał, według agencji Reutera, gubernator regionu Siergiej Hamalijna Telegramie.

Podobne przypadki spływają z całej Ukrainy.

Ponad 50 proc. Mołdawii bez prądu

Awaria w Ukrainie odbija się również na Mołdawii, której część sieci energetycznej jest zależna od tego kraju.

  • Rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy spowodowały masową awarię zasilania w Mołdawii – powiedział w środę wicepremier Mołdawii, Andrei Spinu, który jest również ministrem infrastruktury tego kraju.

Problemy także z wodą

„W całym Kijowie wstrzymane są dostawy wody. Specjaliści pracują nad jak najszybszym ich przywróceniem” – podał w środę na Telegramie Witalij Kliczko, mer Kijowa. Zaapelował o zaopatrzenie się w wodę.

Goncharenko dodał na Twitterze, że problemy z wodą są również w Odessie i Lwowie.

laf/ml/Polsatnews.pl/Reuters

 

5/5 - (3 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: