pfizer mrna
Posted by Mforum
472 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
377 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
226 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
321 views

Bomba w ambasadzie Ukrainy w Madrycie postawiła dyplomatów w stanie wysokiej gotowości

5/5 - (2 votes)

Ukraińscy dyplomaci na całym świecie są w stanie wysokiej gotowości po tym, jak w środę w ambasadzie Ukrainy w Madrycie wybuchła niewielka bomba, raniąc członka personelu dyplomatycznego .

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ambasada otrzymała kopertę, która eksplodowała, gdy została przesunięta lub otwarta, a paczka była  zaadresowana do ambasadora Serhija Pohorelcewa , potwierdzono w oświadczeniu wydanym przez hiszpański rząd. 

Przed ambasadą Ukrainy w Madrycie, za pośrednictwem agencji Reuters

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba wkrótce po ataku bombowym na ambasadora kraju w Hiszpanii powiedział, że „wydał pilne polecenie zwiększenia bezpieczeństwa we wszystkich ukraińskich ambasadach za granicą”.

W oświadczeniu MSZ napisano dodatkowo: „Ktokolwiek stoi za tą eksplozją, nie uda mu się zastraszyć ukraińskich dyplomatów ani powstrzymać ich codziennej pracy na rzecz wzmocnienia Ukrainy i przeciwdziałania rosyjskiej agresji”.

Nie jest jasne, czy ambasador Serhij Pohorelcew był w tym czasie w ambasadzie ani jak blisko eksplozji się znajdował. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii Jose Manuel Albares odbył rozmowę telefoniczną z Amb. Pohorelcewa, w którym ten ostatni potwierdził, że poszkodowany jest ukraińskim robotnikiem.

Hiszpański FM Albares przebywa obecnie w Rumunii, gdzie odwiedza tamtejsze wojska hiszpańskie w ramach misji NATO. Hiszpania należy do krajów Europy Zachodniej, które od początku konsekwentnie wysyłają do Kijowa pomoc obronną i zagraniczną.

Trwa dochodzenie w sprawie bombardowania pocztą iw tej chwili nie ma żadnych oświadczeń sugerujących, że policja lub rząd hiszpański mają w tej chwili jakiekolwiek tropy.

W ciągu kilku godzin po incydencie hiszpańska policja ustanowiła silniejszy obwód bezpieczeństwa z pojazdami całkowicie otaczającymi lokalizację ambasady w dzielnicy Hortaleza w północno-wschodnim Madrycie.

https://www-zerohedge-com.translate.goog/geopolitical/bombing-ukrainian-embassy-madrid-has-diplomats-high-alert?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: