Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Bomba w ambasadzie Ukrainy w Madrycie postawiła dyplomatów w stanie wysokiej gotowości

4/4 - (2 votes)

Ukraińscy dyplomaci na całym świecie są w stanie wysokiej gotowości po tym, jak w środę w ambasadzie Ukrainy w Madrycie wybuchła niewielka bomba, raniąc członka personelu dyplomatycznego .

Ambasada otrzymała kopertę, która eksplodowała, gdy została przesunięta lub otwarta, a paczka była  zaadresowana do ambasadora Serhija Pohorelcewa , potwierdzono w oświadczeniu wydanym przez hiszpański rząd. 

Przed ambasadą Ukrainy w Madrycie, za pośrednictwem agencji Reuters

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba wkrótce po ataku bombowym na ambasadora kraju w Hiszpanii powiedział, że „wydał pilne polecenie zwiększenia bezpieczeństwa we wszystkich ukraińskich ambasadach za granicą”.

W oświadczeniu MSZ napisano dodatkowo: „Ktokolwiek stoi za tą eksplozją, nie uda mu się zastraszyć ukraińskich dyplomatów ani powstrzymać ich codziennej pracy na rzecz wzmocnienia Ukrainy i przeciwdziałania rosyjskiej agresji”.

Nie jest jasne, czy ambasador Serhij Pohorelcew był w tym czasie w ambasadzie ani jak blisko eksplozji się znajdował. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii Jose Manuel Albares odbył rozmowę telefoniczną z Amb. Pohorelcewa, w którym ten ostatni potwierdził, że poszkodowany jest ukraińskim robotnikiem.

Hiszpański FM Albares przebywa obecnie w Rumunii, gdzie odwiedza tamtejsze wojska hiszpańskie w ramach misji NATO. Hiszpania należy do krajów Europy Zachodniej, które od początku konsekwentnie wysyłają do Kijowa pomoc obronną i zagraniczną.

Trwa dochodzenie w sprawie bombardowania pocztą iw tej chwili nie ma żadnych oświadczeń sugerujących, że policja lub rząd hiszpański mają w tej chwili jakiekolwiek tropy.

W ciągu kilku godzin po incydencie hiszpańska policja ustanowiła silniejszy obwód bezpieczeństwa z pojazdami całkowicie otaczającymi lokalizację ambasady w dzielnicy Hortaleza w północno-wschodnim Madrycie.

https://www-zerohedge-com.translate.goog/geopolitical/bombing-ukrainian-embassy-madrid-has-diplomats-high-alert?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

%d bloggers like this: