Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
962 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
756 views

Bezpieczeństwo energetyczne Niemiec tej zimy jest „zapewnione” podkreślił.

23/11/2022 21:27
Kryzys w Niemczech pod kontrolą

Wiadomości z NiemiecKryzys w Niemczech pod kontrolą. Podczas dzisiejszej debaty w Bundestagu, kanclerz Olaf Scholz (SPD) podkreślił wysiłki koalicji sygnalizacji świetlnej w walce z kryzysem energetycznym. Bezpieczeństwo energetyczne Niemiec tej zimy jest „zapewnione” podkreślił.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kryzys w Niemczech pod kontrolą

Olaf Scholz odniósł się do magazynów gazu i planowanych terminali LNG, nowych umów na dostawy oraz ponownego uruchomienia elektrowni węglowych i kontynuacji pracy elektrowni jądrowych. Kanclerz pochwalił także reformę dochodu obywatelskiego obywatelskiego, dodatku mieszkaniowego i wydatków na zbrojenia.

Państwo dba o to, by „miliony obywateli Niemiec mogły samodzielnie przejść przez ten kryzys” – powiedział Scholz. Jest to kryzys, „o którym dziś możemy powiedzieć, że nasz kraj ma go pod kontrolą”. Kanclerz zwrócił też uwagę, że gospodarstwa domowe i firmy oszczędzają energię. „To pozostaje bardzo ważne – zwłaszcza w perspektywie nadchodzącego roku i zimy 2023” podkreślił. „Wszystko to oznacza, że ​​bezpieczeństwo energetyczne Niemiec tej zimy jest zagwarantowane” podkreślił.

Kanclerz dodał także, że ​​rząd federalny nie może w pełni przejąć rosnących cen energii. „Ale zmniejszamy je do znośnego poziomu” powiedział. Odniósł się do działań podjętych przez rząd federalny w celu obniżenia wysokich cen energii, w tym obniżenia VAT na gaz i ogrzewanie oraz przejęcia zaliczek za grudzień.

Ponadto 1 marca ma wejść w życie rządowy hamulec cen gazu i energii elektrycznej. Ministerstwo Gospodarki przedstawiło w poniedziałek, 21 listopada projekt ustawy, który przewiduje wejście w życie hamulca cen gazu i ogrzewania z mocą wsteczną od stycznia 2023. Jednak decyzja należy teraz do Bundestagu i Bundesratu, donosi Die Welt.

Scholz z zadowoleniem przyjął również porozumienie między partiami sygnalizacji świetlnej a Unią w sprawie dochód obywatelski. „Cieszę się, że znaleźliśmy polubowne rozwiązanie – nawiasem mówiąc, dobre” – powiedział Scholz.

źródło: Die Welt, PolskiObserwator.de

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: