ukrainski kociol cz.2
Posted by jan zając
203 views
UKRAINSKI KOCIOL CZ.1
Posted by jan zając
186 views

Australia : Sąd najwyższy masowo anuluje grzywny nakładane podczas pandemii Covid-19 .

5/5 - (2 votes)

Ponad 33 000 grzywien Covid wycofanych w NSW po niekorzystnym orzeczeniu sądu.

Zwycięstwo sądowe Redfern Legal Centre skłania rząd do anulowania połowy wszystkich grzywien wydanych za naruszenie ograniczeń pandemicznych.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

RządNowej Południowej Waliizostał zmuszony do anulowania ponad 30 milionów dolarów grzywien za naruszenia nakazów zdrowia publicznego w erze Covid po przyznaniu, że były one zbyt niejasne.

We wtorek Revenue NSW ogłosił, że anulował około 33 000 grzywien w erze Covid, około połowy całkowitej liczby wydanych przez policję za naruszenia nakazów zdrowia publicznego podczas ograniczeń pandemicznych w 2020 i 2021 roku.

Grzywny zostały wycofane po tym, jak prawnicy rządowi przyznali we wtorek, że dwie sprawy testowe wniesione przez Redfern Legal Centre nie dostarczyły wystarczających szczegółów na temat przestępstwa, co stanowi naruszenie ustawy o grzywnach.

W oświadczeniu rzecznik Revenue NSW powiedział, że decyzja „nie oznacza, że przestępstwa nie zostały popełnione”, ale przyznał, że „wszystkie sankcje” związane z grzywnami – w tym ograniczenia prawa jazdy lub nakazy zajęcia – zostaną wstrzymane.

Grzywny, które zostały już zapłacone, zostaną zwrócone, powiedział rzecznik.

„Łącznie wycofanych zostanie 33 121 grzywien, co stanowi około połowy całkowitej liczby 62 138 grzywien związanych z Covid-19”.

Wycofane grzywny dotyczyły dwóch naruszeń nakazów: „Niezastosowanie się do zauważonego polecenia w odniesieniu do sekcji 7/8/9 – Covid-19” dla osoby fizycznej i firmy. Grzywny wyniosły 1000 USD dla osoby fizycznej i do 55 000 USD dla korporacji.

Redfern Legal Centre argumentowało, że grzywny nie dostarczają wystarczająco szczegółowych informacji na temat domniemanego przestępstwa i wniosło trzy sprawy do Sądu Najwyższego.

W jednym z nich, dotyczącym Rohana Panka, który został ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów, gdy siedział w parku w Sydney ze swoją dziewczyną, rząd wycofał grzywnę w dniu wniesienia sprawy.

We wtorek w sądzie rząd przyznał, że grzywny nałożone w pozostałych dwóch sprawach wniesionych przez RLC były również nieważne.

Jedną z dwóch spraw testowych była grzywna w wysokości 3000 USD nałożona na powoda Teal Els za „bezprawne uczestnictwo w publicznym zgromadzeniu na świeżym powietrzu”.

RLC powiedział, że wierzy, że około 163 osoby otrzymały podobną grzywnę, a po wtorkowym przesłuchaniu Sam Lee, główny adwokat centrum, powiedział, że grzywny te również powinny zostać wycofane.

Jednak rząd poszedł dalej, wycofując ponad 30 000 grzywien.

„Cóż za niesamowity dzień dla ludzi” – powiedział Lee.

„Grzywny mogą mieć paraliżujący wpływ, szczególnie dla osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji finansowej. W tej sprawie odpowiedzialność spoczywa na komisarzu ds. grzywien i administracji, aby zapewnić, że grzywny są zgodne z wymaganymi przepisami. „

żródło : Guardian Australias

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: