pfizer mrna
Posted by Mforum
454 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
366 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
219 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
314 views

Apple BANS protestuje w Chinach: „Pomożemy chińskiemu reżimowi stłumić dysydentów”

5/5 - (1 vote)

Apple ogłasza, że ​​współpracuje z chińskim reżimem w celu stłumienia protestów

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Apple ogłosiło, że zakazuje obywatelom w Chinach protestowania przeciwko chińskiemu reżimowi, ograniczając korzystanie z AirDrop, co pomaga KPCh blokować ludziom organizowanie protestów.

W ciągu ostatniego tygodnia setki tysięcy obywateli Chin wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko autorytarnym blokadom w kraju.

Większość niepokojów była odpowiedzią na incydent w stolicy Sinciangu, Urumczi, gdzie około 40 osób zginęło podczas pożaru mieszkania, ponieważ zasady blokowania uniemożliwiły mieszkańcom opuszczenie płonącego budynku.

Summit.news donosi: Gdy Pekin próbuje teraz powstrzymać to, co niektórzy nazywają najpoważniejszym masowym powstaniem od czasu placu Tiananmen, Apple najwyraźniej pomaga im stłumić sprzeciw.

Na początku tego miesiąca Apple ograniczył korzystanie z AirDrop w Chinach, z którego protestujący korzystali w celu uniknięcia cenzury.

AirDrop umożliwia lokalne połączenia między urządzeniami, co oznacza, że ​​nie może być monitorowany ani cenzurowany przez władze lokalne.

Jednak firma Apple uruchomiła aktualizację aplikacji w Chinach, która ograniczyła jej użycie do zaledwie 10 minut, utrudniając protestującym komunikowanie się z innymi aktywistami, a także wysyłanie wiadomości w pobliżu osób postronnych i turystów.

AirDrop był również używany przez protestujących w Hongkongu, którzy zostali brutalnie stłumieni przez KPCh podczas miesięcy niepokojów w 2019 roku.

Firma zajmująca się smartfonami zdecydowała się wprowadzić nową „funkcję” w Chinach dopiero wtedy, gdy kraj ten doświadczył największych demonstracji od dziesięcioleci, co według niektórych jest czymś więcej niż tylko zbiegiem okoliczności.

„Apple wielokrotnie pomogło Pekinowi stłumić sprzeciw opinii publicznej, głównie spełniając jego prośby o usunięcie aplikacji używanych przez protestujących do informacji i komunikacji”, donosi  Reclaim the Net .

„Apple pomaga również Komunistycznej Partii Chin w zapobieganiu pozostawaniu użytkowników prywatnymi poprzez zakaz VPN w regionie”.

Rozwój zbiega się w czasie z ujawnieniem przez Elon Musk, że Apple grozi całkowitym usunięciem Twittera ze sklepu z aplikacjami z powodu jego wsparcia dla – nie daj Boże – wolności słowa.

https://newspunch-com.translate.goog/apple-bans-protests-in-china-we-will-help-chinese-regime-stomp-out-dissenters/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: