Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
958 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
755 views

AP strzela do reportera, który ryzykował wywołanie III wojny światowej za pomocą dezinformacji o polskich rakietach

Pięć dni po tym, jak Associated Press zacytowała anonimowego „starszego urzędnika wywiadu USA” w artykule, który twierdził, że rosyjska rakieta zabiła dwóch polskich cywilów, jeden z dwóch reporterów stojących za tą historią został zwolniony .

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
James LaPorta (Twitter)

Reporterzy James LaPorta (zwolniony) i John Leichester (niezwolniony) dzielą się tytułem wycofanego obecnie raportu, który zapoczątkował cały cykl informacyjny, który obejmował rozmowy o powołaniu się na „ Artykuł 5 ” – porozumienie o wzajemnej obronie między członkami NATO – i który zobowiązały innych członków do zaangażowania się w obronę zbiorową, czyli III wojnę światową.

W miarę upływu dnia prezydent Biden wyskoczył z odprawy NATO / G7 i wymamrotał, że „jest mało prawdopodobne”, że pocisk został wystrzelony z Rosji. Następnie wtrąciło się NATO, mówiąc, że bardziej prawdopodobne jest, że pocisk został wystrzelony przez siły ukraińskie w samoobronie (a może tak było?).

AP później wycofała tę historię i wydała następującą poprawkę, w której winą obarczono anonimowego funkcjonariusza wywiadu;

We wcześniejszych wersjach artykułu opublikowanego 15 listopada 2022 r. Associated Press błędnie podała, opierając się na informacjach od wysokiego rangą urzędnika amerykańskiego wywiadu, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, że rosyjskie pociski wleciały do ​​Polski i zabiły dwie osoby. Późniejsze doniesienia wykazały, że pociski zostały wyprodukowane przez Rosję i najprawdopodobniej wystrzelone przez Ukrainę w obronie przed rosyjskim atakiem.

Według Mediaite AP wymaga dwóch źródeł potwierdzenia tego typu raportów, gdy oba są anonimowe. Ani słowa o tym, kto zredagował utwór i jaki może być ich los .

W poniedziałek Daily Beast poinformował, że LaPorta została zwolniona za błędne raporty, podczas gdy Leicester, w chwili pisania tego tekstu, zachował swoją pracę w serwisie teleinformatycznym.

Pamiętasz, jak AP powołał się na anonimowych urzędników amerykańskiego wywiadu, sugerując, że ZeroHedge rozpowszechnia rosyjską dezinformację? Ta sama energia i nie byłby to pierwszy raz, kiedy „anonimowi urzędnicy” okazali się bzdurą .

Tymczasem na Twitterze Jamesa LaPorty …

www-zerohedge-com

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: