UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
442 views

11 listopada zakaz noszenia broni przez osoby cywilne

Projekt rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma wejść w życie i obowiązywać w piątek 11 listopada.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Wprowadza się zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Krakowa i miasta Wrocławia w dniu 11 listopada 2022 roku” – czytamy w projekcie.

W uzasadnieniu MSWiA podaje, że powodem wprowadzenia zakazu jest przewidywana – w przypadku marszu w stolicy – kilkusettysięczna liczba uczestników, a także sytuacja międzynarodowa.

„Wprowadzenie zakazu zmniejszy ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bowiem posiadacze broni nie będą mogli nosić ani przemieszczać się z bronią, dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym niebezpieczeństwo dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych i jej użycia” – pisze MSWiA.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, według danych Komendy Głównej Policji zakaz ma dotyczyć ok. 60 tysięcy osób i ok. 250 firm, które mają wydane pozwolenia na broń. Zakaz obejmie także broń, na którą nie wymagane jest pozwolenie. „Wyłączeni z zakazu są m.in. ochroniarze, konwojenci i funkcjonariusze noszący broń służbowo” – informuje dziennik.

„Rzeczpospolita” cytuje też funkcjonariusza policji, który tak tłumaczył wydanie zakazu przez MSWiA.

– Boimy się prowokacji także ze strony Rosji lub środowisk, które będą chciały to wykorzystać – powiedział

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: