UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
783 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
420 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
555 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
313 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
660 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

Gazprom: Linia Nord Stream może wrócić do eksploatacji

Gazprom: Linia Nord Stream może wrócić do eksploatacji

Mapa przecieków na gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Gazprom powiedział, że gazociąg Nord Stream 2 „B” może nadal eksportować gaz do Europy, jeśli zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu dostaw. [Twitter]

Rosyjski gazprom poinformował w poniedziałek (3 października) o zatrzymaniu wycieku gazu z trzech uszkodzonych gazociągów Nord Stream pod Morzem Bałtyckim i wznowienie transportu gazu pozostałym gazociągiem.

W oświadczeniu stwierdzono, że presja w trzech rurociągach ustabilizowała się i trwają prace nad zmniejszeniem ryzyka środowiskowego.

Po wykryciu poważnych wycieków w dwóch rosyjskich gazociągach Nord Stream, z których każdy składa się z dwóch gazociągów, kilka państw UE wszczęło dochodzenie.

Niemcy, Dania i Szwecja wyraziły podejrzenie, że był to sabotaż.

Nord Stream 1 zgłosił znaczny spadek ciśnienia w obu rurociągach, prawdopodobnie spowodowany pęknięciami, podczas gdy Nord Stream 2 zgłosił podobnie gwałtowny spadek ciśnienia na „linii A”.

Gazprom powiedział, że gazociąg B Nord Stream 2 może nadal eksportować gaz do Europy, jeśli zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu dostaw.

Nord Stream 1 był w pełni operacyjny, zanim Rosja najpierw zmniejszyła, a następnie ostatecznie wstrzymała dostawy gazu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, powołując się na niewypłacalność w rosyjskich rublach i problemy techniczne.

Jednak niedawno ukończony Nord Stream 2 nigdy nie został oddany do użytku. W Niemczech proces zatwierdzania został zamrożony w związku z rosyjskimi przygotowaniami do inwazji na Ukrainę.

Jeśli zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu dostaw przez strand B Nord Stream 2, gaz zostanie wpompowany do rurociągu po zweryfikowaniu i zweryfikowaniu integralności systemu przez organy regulacyjne” – napisano.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: