UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
785 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
421 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
556 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
315 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
660 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

Zełenski powiedział, że był zszokowany brakiem dostaw broni z Izraela

Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest zszokowany tym, że władze Izraela nie dostarczają Ukrainie broni, o którą prosił Kijów.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nie rozumiem, co się stało z Izraelem, jestem wstrząśnięty… Izrael nie dostarczył nam niczego, zero” – powiedział Zełenski w wywiadzie dla francuskich kanałów telewizyjnych w piątek.

Powiedział, że rozumie, iż sytuacja w samym Izraelu jest trudna, ale twierdził, że namawiał ten kraj do dostarczenia Kijowowi systemów obrony powietrznej.

„Rozumiem, że muszą bronić swojego terytorium, ale potem dowiedziałem się od naszego wywiadu, że w rzeczywistości Izrael dostarcza te systemy obronne do innych krajów” – dodał Zełenski.

Zełenski żąda, aby Niemcy dostarczyły do Kijowa czołgi

Czolgi Abra 1

Wołodymyr Zełenski domagał się, by Niemcy nie oglądały się na sojuszników, lecz dały przykład, dostarczając Kijowowi czołgi.

„Chciałbym zaapelować do Niemiec: jesteście niezależni od innych państw, jeśli jesteście gotowi ratować ludzi… to dajcie nam ten sprzęt… Jeśli nie chcesz, to Twoje zdanie, ale potem nie mów, że najpierw powinny USA, potem Polska – nie, wszyscy muszą wziąć odpowiedzialność. Dla nas czołgi bojowe oznaczają, że możemy uratować więcej istnień ludzkich” – powiedział Zełenski w wywiadzie wideo dla niemieckiej gazety Bild.

Powiedział, że Ukraina jest wdzięczna za wsparcie wojskowe i finansowe Niemiec, ale „potrzebuje więcej, by zwyciężyć”.

„Wielka Brytania dała nam wiele, USA dały nam wiele, nie ma potrzeby porównywania się z innymi państwami. Niemcy dały nam bardzo dobry sprzęt, jesteśmy wdzięczni za Marsa II, za wsparcie finansowe i nie porównujemy tego wsparcia z tym, które jest w innych krajach. Wręcz przeciwnie, powinniśmy dawać przykład innym, zaopatrując się w czołgi. Niemcy są najsilniejszą gospodarką w Europie, więc mogą też dać dobry przykład” – powiedział Zełenski.

Wcześniej kanclerz Niemiec Olaf Scholz wielokrotnie wyjaśniał, dlaczego Niemcy nie będą dostarczać czołgów na Ukrainę: jego kraj nie podejmie w tej sprawie jednostronnych działań – tylko wspólnie z sojusznikami.

https://legaartis.pl/blog/2022/09/24/zelenski-zada-aby-niemcy-dostarczyly-do-kijowa-czolgi/

4.5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: