Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
965 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
756 views

WROCŁAW PRÓBY PORWANIA DZIECI W BIAŁY DZIEN WPROST Z ULICY 1

Czy porywacz dzieci grasuje we Wrocławiu? Policja uspokaja [PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁY]

Robert Migdał,
Czy we Wrocławiu grasuje porywacz dzieci? Policja uspokaja... Na zdjęciu radiowóz i motocykl policyjny fot. policja/zdjęcie ilustracyjne
Czy we Wrocławiu grasuje porywacz dzieci? Policja uspokaja… Na zdjęciu radiowóz i motocykl policyjny
Na Facebooku, a także na szkolnych, klasowych grupach, na których rodzice wymieniają się informacjami o swoich dzieciach, aż huczy. „Czy wiadomo coś o pogadance na temat porywania dzieci w ostatnim czasie, zwłaszcza Gądów, Żerniki, Kozanów?”, „Czy jakieś dziecko zostało porwane? Słyszałam wyłącznie o nagabywaniu dzieci pod szkołą na Nowym Dworze”… Co na ten temat sądzi wrocławska policja? Przeczytajcie!

Na wielu osiedlowych grupach Facebookowych też pojawiły się ostrzeżenia. Np. na grupie Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne:

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Uwaga rodzice. W związku z licznymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej i dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci prosimy rodziców i opiekunów prawnych o uświadamianie naszych najmłodszych mieszkańców o zagrożeniach płynących ze strony nieznajomych osób zwłaszcza tych, które w ostatnich dniach poruszają się samochodami i zachęcają dzieci, aby do tych samochodów wsiadały”.

Zaczęło się od „białego vana” na Nowym Dworze

Wszystko zaczęło się na początku września, kiedy to pojawiła się we Wrocławiu informacja o „białym vanie”, który podjechał pod szkołę podstawową na ul. Zemskiej na Nowym Dworze. Kierowca miał namawiać trzech chłopców, żeby weszli do jego auta. Ci odmówili i o sprawie zawiadomili nauczycieli i dyrekcję szkoły – a ci zaalarmowali policję.

Wczoraj (23 września) dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 z ul. Zemskiej na Nowym Dworze napisała do rodziców uczniów:

„Wydział Kryminalny Policji prowadzi czynności w sprawie kierowcy auta, który zaczepiał uczniów szkoły. Auto jest już namierzone (policja zna jego numery rejestracyjne). Policja ma także wiedzę na temat potencjalnego sprawcy – Marta Hołub, dyrektorka szkoły”.

ZOBACZ JAK TAKIE PORWANIA WYGLĄDAJĄ NA NAGRANIACH Z ULICZNYCH I SKLEPOWYCH KAMER 

==================================================================

Policja ma trzy zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci przez osoby obce

Jak się dowiedzieliśmy policjanci z powiatu wrocławskiego odnotowali we wrześniu br. trzy zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci przez osoby obce w pobliżu szkół i placów zabaw.

Policjanci sprawdzają monitoring i prowadzą działania operacyjne w tych sprawach oraz kontrole rejonu szkół i placówek oświatowych. Funkcjonariusze są w kontakcie z rodzicami i pedagogami w związku z tymi trzema zgłoszeniami. Na ten moment żadne z tych zgłoszeń nie zostało potwierdzone.
asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji

Policjanci przypominają, że funkcjonariusze prowadząc działania prewencyjne w placówkach oświatowych spotykają się cyklicznie z dziećmi na zajęciach ucząc je m.in. jak należy zachować się w kontakcie z osobą obcą i co należy zrobić w sytuacji zagrożenia.

Żadne z dotychczasowych zgłoszeń nie zostało zakwalifikowane, jako zdarzenie o charakterze kryminalnym

– W przypadku pojawienia się tego typu sytuacji prosimy zgłaszać to w jednostkach policji właściwych terytorialnie lub w sytuacjach pilnych pod nr alarmowym 112 – informuje Aleksandra Freus z wrocławskiej policji. – Podkreślić należy, że żadne z dotychczasowych zgłoszeń nie zostało zakwalifikowane, jako zdarzenie o charakterze kryminalnym – dodaje.

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/czy-porywacz-dzieci-grasuje-we-wroclawiu-policja-uspokaja-przeczytaj-szczegoly

5/5 - (4 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: