UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
780 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
420 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
554 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
312 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
659 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

WEF SUGERUJE, ŻE CHIPOWANIE DZIECI STANIE SIĘ ”NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ NASZEGO ŻYCIA”

WEF SUGERUJE, ŻE CHIPOWANIE DZIECI STANIE SIĘ ”NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ NASZEGO ŻYCIA”

WEF sugeruje, że istnieją sposoby, aby „etycznie uczynić te niesamowite technologie częścią naszego życia”.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowszą wysoce kontrowersyjną technologią/polityką, którą Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) postanowiło znormalizować, jest idea wszczepiania ludziom chipów śledzących.

Nie tak dawno temu spekulujący na temat przyszłości, w której tak się dzieje, zostaliby zlekceważeni jako teoretycy spiskowi, ale teraz najgłośniejsza instytucja światowych elit przewiduje, że implanty staną się w końcu zwykłym produktem zakupowym

A WEF argumentuje, że wszczepianie czipów dzieciom mogłoby być postrzegane przez rodziców jako „solidna i racjonalna” decyzja. Wszystko to pojawia się w poście na blogu na stronie internetowej organizacji poświęconej rozszerzonej rzeczywistości (AR) i temu, co określa się mianem „rozszerzonego społeczeństwa”.

Podobnie jak w wielu innych podejściach WEF dotyczących przyszłości różnych rodzajów technologii, nacisk kładziony jest na wprowadzenie „właściwej”, tj. własnej „wizji” w kierunku, w którym powinny się one rozwijać, i to oni będą chcieli mieć ostatnie słowo w kwestii etyki tego wszystkiego.

WEF mówi o rzekomo szerokiej użyteczności AR w takich dziedzinach, jak opieka zdrowotna, edukacja i warunki zawodowe, z myślą o zapewnieniu wytycznych, jak regulować tę potencjalnie ogromną możliwość kontroli nad ludźmi

WEF nazywa AR i podobne technologie transformujące – ale potrzebuje „właściwego wsparcia, wizji i odwagi od obywateli społeczeństw”.

Po raz kolejny wcale nie jest jasne, dlaczego „zuchwałość” jest rzucana, chyba że eufemizmem jest sprzedawanie dość oburzających „wizji” wyrażanych przez WEF, takich jak zastępowanie leków implantami mózgowymi, które będą manipulować ciałem za pomocą elektrycznych impulsów w połączeniu z wszelkiego rodzaju chipami wprowadzanymi do ludzkich ciał.

I tak, gdy człowiek i te technologie będą „bezproblemowo zintegrowane”, jakość życia na całym świecie wzrośnie – tak obiecuje grupa z Davos.

„Chociaż implanty mogą brzmieć przerażająco, stanowią one część naturalnej ewolucji, którą przechodzą przenośne urządzenia. Aparaty słuchowe lub okulary nie noszą już piętna” – czytamy na blogu. „Są akcesoriami, a nawet uważane są za element mody. Podobnie implanty przekształcą się kiedyś w taką formę”.

Krytycy tych trendów twierdzą, że ich sprzeciw nie ma nic wspólnego z „piętnami” – raczej z poważnymi obawami o prawa obywatelskie, prywatność i samą koncepcję ludzkiej autonomii.

WEF SUGERUJE, ŻE CHIPOWANIE DZIECI STANIE SIĘ ”NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ NASZEGO ŻYCIA”

5/5 - (3 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: