UBG - List do Kolosan
Posted by grzegorz
785 views
UBG - List do Efezjan
Posted by grzegorz
421 views
UBG - List do Galacjan
Posted by grzegorz
556 views
Witam Cię w Polsce
Posted by Viss
314 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
660 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
556 views

Rosja twierdzi, że nikomu nie grozi bronią nuklearną

Rosja twierdzi, że nikomu nie grozi bronią nuklearną

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji twierdzi, że bezpośredni konflikt z USA i NATO nie leży w interesie Moskwy

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dave DeCamp

W piątek rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow powiedział, że Rosja nikomu nie grozi bronią nuklearną i że Moskwa nie chce bezpośredniego konfliktu z USA i NATO.

„Nie grozimy nikomu bronią nuklearną” – powiedział Riabkow. „Kryteria ich użycia są określone w rosyjskiej doktrynie wojskowej”.

Rosyjska doktryna mówi, że Rosja może użyć broni jądrowej, jeśli stanie w obliczu „egzystencjalnego zagrożenia”, a rosyjscy politycy jasno dali do zrozumienia podczas obecnej wojny na Ukrainie, że nadal taka jest polityka.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w zeszłym tygodniu, że Moskwa może użyć broni jądrowej do obrony swojej „integralności terytorialnej”. Chociaż jego uwagi były wyraźniejszym ostrzeżeniem, nadal są zgodne z doktryną.

Jednak po referendach w Donbasie, Chersoniu i Zaporożu terytorium Rosji rozszerzy się na Ukrainę. Ukraina planuje dalsze kontrofensywy przeciwko tym obszarom przy użyciu broni i danych wywiadowczych dostarczanych przez USA i inne kraje NATO.

Riabkow powiedział, że nie leży w interesie Rosji wchodzenie w bezpośredni konflikt z USA i NATO. „Konfrontacja ze Stanami Zjednoczonymi i NATO, która wiąże się z otwartym konfliktem zbrojnym, nie leży w naszym interesie” – powiedział.

„Mamy nadzieję, że administracja Bidena rozumie ryzyko niekontrolowanej eskalacji konfliktu na Ukrainie, biorąc pod uwagę powtarzające się oświadczenia jej polityków, że nie zamierzają wysyłać amerykańskich żołnierzy na Ukrainę” – dodał Riabkow.

Prezydent Biden wielokrotnie oświadczał, że nie wyśle wojsk amerykańskich na Ukrainę, aby walczyć z Rosją, mimo że CIA jest obecna na miejscu, zgodnie z czerwcowym raportem New York Times. Według raportu, siły specjalne z Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Litwy są również na miejscu na Ukrainie.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: